Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid zabił więcej Amerykanów niż hiszpańska grypa

Według danych opublikowanych w poniedziałek 20 września przez Johns Hopkins University wirus Covid-19 zabił teraz więcej Amerykanów niż hiszpańska grypa w latach 1918-19 i jest punktem odniesienia w tej sprawie. Według najnowszego raportu instytutu późnym poniedziałkowym popołudniem w Stanach Zjednoczonych zmarło ponad 675 700 osób zarażonych nowym koronawirusem.

Jednak według historyków i Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób, głównej agencji zdrowia w Stanach Zjednoczonych, hiszpanka zabiła co najmniej 50 milionów ludzi na całym świecie, w tym 675 000 w Stanach Zjednoczonych. Tak więc hiszpańska grypa, przynajmniej w wartościach bezwzględnych, straciła w poniedziałek tytuł najgroźniejszej pandemii we współczesnej historii Stanów Zjednoczonych.

Ale w przeciwieństwie do Covid-19, ta pandemia była szczególnie śmiertelna w grupach wiekowych uważanych za zdrowe, w tym wśród osób poniżej 5 roku życia i osób w wieku od 20 do 40 lat. Należy również zauważyć, że sto lat temu populacja Ameryki stanowiła jedną trzecią tego, czym jest dzisiaj.

READ  Boeing opóźnia bezzałogowy lot testowy na Międzynarodową Stację Kosmiczną