Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zwykli i niezwykli astronauci

Wykazanie, że „normalni mężczyźni i kobiety nie są mniej lub bardziej podatni na rozwój SAS niż astronauci NASA” radować się Kierownik misji nazywa się Inspiracją4.

Ale to jedna z niewielu rzeczy, które dzielą z przeciętnym obywatelem, biorąc pod uwagę rachunek za czterech pasażerów, to dziesiątki milionów dolarów za trzy dni na orbicie – pierwszy lot. Kawałek historii, który wydarzył się bez „profesjonalnego astronauty” na pokładzie.

Axiom Space, który w przyszłym roku przewiezie na stację kosmiczną cztery osoby (w tym profesjonalnego astronautę) na tej samej kapsule Dragon, której użyto w tym tygodniu, kosztuje 55 milionów dolarów za miejsce.

Prawdą jest, że z medycznego punktu widzenia nudności i inne choroby będą zawierały cenne dane: przez dziesięciolecia astronauci byli zaangażowani w staranny dobór, aby w większości przypadków byli w doskonałej formie fizycznej po czterdziestce lub pięćdziesiątce. , że przeszedł przez karierę wojskową. Jedna z czterech pasażerów, Hayley Arsenault, lekarka, najmniejszy Amerykanka znalazła się w kosmosie (29 lat), przeżyła raka i jako pierwsza weszła na orbitę z protezą – metalowym prętem wszczepionym w lewą nogę po usunięciu guza.

Pozostali pasażerowie to „Artysta kosmiczny” Sian Proctor, weteran sił powietrznych USA Chris Sembrowski i miliarder technologiczny Jared Isaacman, który Zarezerwowałem ten lot Pełny I zapłaciłem, żeby przekazać pozostałe trzy. „Pierwszy krok w kierunku świata, w którym każdy może wejść i zapuścić się wśród gwiazd” – powiedział bez śmiechu.

Jakby nie chcąc dać się prześcignąć ten kosmiczny „rynek turystyki”, Rosja w przyszłym miesiącu wyleci na pokład kapsuły Sojuz, aktorka i reżyserka na Międzynarodową Stację Kosmiczną, gdzie będą kręcić sceny do filmu „ Wyzwanie” – które może stać się Pierwszy film fabularny nakręcony częściowo w kosmosie.

Jednak na razie nie widzimy Kto oprócz miliarderów? lub firmy, które mają do dyspozycji duże zyski, możesz to znieść Takie wyjazdy. A jeśli na rynku nastąpi rzeczywisty rozwój, pojawia się pytanie. ślady węgla Co zostawią ci „turyści”? Te same cechy kwalifikujące do „nowej ery turystyki kosmicznej” były słyszane tego lata, po lotach suborbitalnych – ponad 100 kilometrów wysokości, ale nie na tyle, by umieścić ją na orbicie – miliarderzy Richard Branson, a następnie Jeff Bezos. Ale nikt jeszcze nie może gwarantować Niech to marzenie, dalekie od tych krótkich subtropikalnych lotów, naprawdę się spełni.

READ  Hel i wodór są kompresowane jak Jowisz

Zdjęcie: Hayley Arsenault na pokładzie kapsuły Dragon, 17 września. Źródło: SpaceX