Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowy protokół umożliwia podwojenie przeżywalności najcięższych przypadków

Informacja została ogłoszona w niedzielę na Europejskiej Konferencji Onkologicznej (ESMO) w Paryżu. To kwestia połączenia trzech zabiegów, które już istnieją

Zespół kierowany przez profesora Karima Vizazy z Centrum Kontroli Raka Gustave’a Roussy’ego w Villejuif (Val de Marne) ogłosił w niedzielę na Europejskim Kongresie Raka (ESMO) w Paryżu spodziewane wyniki „badania nad Rak prostatyI France Inter donosi w poniedziałek.

Badanie PEACE-1 obejmowało 1173 pacjentów z przerzutowym rakiem prostatyrekrutowano ich we Francji, ale także w Hiszpanii, Belgii, Włoszech, Irlandii, Rumunii i we Włoszech. Zostały one podzielone na cztery grupy, a badanie dało „imponujące” wyniki na jednej z grup.

Pacjenci otrzymywali kombinację różnych terapii: albo prostą terapię hormonalną, która zapobiega „wytwarzaniu przez organizm męskich hormonów, które napędzają nowotwór”, jak określa France Inter, oraz chemioterapię. Albo chemioterapia i dwie terapie hormonalne; chemioterapia, prosta terapia hormonalna i radioterapia; Lub wreszcie chemioterapia, dwa rodzaje terapii hormonalnej i radioterapia.

„Dwa i pół roku spokojniejszego życia”

Wynik: powiązanie chemioterapii z zastosowaniem dwóch terapii hormonalnych umożliwiło uzyskanie dwukrotnej mediany przeżycia. Wynik, który profesor Karim Fizazi w publicznym radiu uznał za „rzadki” w walce z rakiem i „bardzo imponujący”.

„Przeżycie bez raka jest tutaj znacznie lepsze” – mówi badacz. Wydłuża się ona od dwóch lat dla pacjentów otrzymujących tylko dwa zabiegi do ponad czterech i pół roku dla osób otrzymujących leczenie. To dwa i pół roku spokojniejszego życia, a ryzyko rozwoju nowotworu zmniejsza się o 50%! “

Podobnie: „Całkowite przeżycie również uległo poprawie, a ryzyko zgonu spadło o 25%, nawet w najcięższych przypadkach z wieloma przerzutami” – kontynuuje. „Dla nich oczekiwana długość życia wynosi około trzech i pół roku! We Francji każdego roku wykrywa się 50 000 nowotworów prostaty, w tym co najmniej 3000 w stadium przerzutowym.

na ten sam temat