Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SpaceX: Udany powrót na Ziemię dla pierwszych kosmicznych turystów

Napisane przez Caroline J, Graziella L. Wysłano 19 września 2021 r. 11:39

W środę 15 września 2021 wszystkie oczy były skierowane na niebo i przestrzeń. SpaceX rozpoczął pierwszą misję turystyki kosmicznej z 4 cywilami na pokładzie. Ta misja, nazwana „Inspiracja 4”, trwała trzy dni. Czterech turystów wróciło na Ziemię wczoraj wieczorem.

po, po Galaktyka Panny I niebieskie pochodzenie, Twoja kolej SpaceX zrobić pierwszą stronę. Środa 15 września 2021, amerykańska firma specjalizująca się w dziedzinie astronautyki i lotów kosmicznych, którą założył Elona Muskazastrzel to wszystko Pierwsza misja turystyki kosmicznej z na pokładzie 4 cywile. Za ten wielki historyczny moment przestrzeni, SpaceX wybierz start Sokół 9. rakieta, z gwiazdami na szczycie Kapsuła Smoczej Załogi.

ochrzczonyInspiracja 4”, tak więc misja ta miała tę cechę, że na pokładzie nie mieli zawodowych astronautów, ale tylko cywilów; i określić cztery: Jared Askmanoko kapitana, Hayley Arsino (29 lat), Krzysztof Sembrowski (42 lata) i Sian Proctor (51 lat). Jak zostali wybrani? Jeśli pierwszy jest miliarderem finansującym podróż, pozostali trzej spełniają bardzo różne kryteria. I tak znaleźliśmy osobę, która przeżyła raka w dzieciństwie, która dziś pracuje jako asystent medyczny w szpitalu dziecięcym w Memphis, ale także wcześniej w Siłach Powietrznych USA i wreszcie jako profesor nauk o Ziemi. , były kandydat do NASA. Będąc nowicjuszami, początkujący astronauci musieli przejść szkolenie, w tym loty paraboliczne, obsługę wirówek czy wędrówkę na snowboardzie na Mount Rainier.

Ale jak wyglądała ich podróż na orbitę? Położyć podróż kosmiczna dookoła Ziemi Na wysokości około 570 km znajduje się dalej niż Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS), na której obecnie się znajduje Tomasz Bisket. W sumie misja ta trwała trzy dni i umożliwiła zbieranie danych dla przyszłych podróżników.

READ  NASA celuje w luty dla Artemis 1, pierwszych misji z powrotem na Księżyc

ten Pierwsi czterej kosmiczni turyści Od SpaceX bez szwanku w sobotnią noc na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Florydy. Prawdziwy sukces! Na orbicie z prędkością 28 000 km/h szczęśliwcy osiągnęli ponad 15 razy wokół ziemi. “To była dla nas podróż z piekła rodem i dopiero się zaczęła– powiedział kapitan.

Premiera była transmitowana na żywo przez Kanał Youtube dla amerykańskiej firmy. A dla fanów astronomii i otwarcia kosmosu wiedz, że film dokumentalny pt.Odliczanie: misja Inspiration4 w kosmos“W przygotowaniu. Poświęcony tej pierwszej misji turystyki kosmicznej prowadzonej przez SpaceX, zostanie wyprodukowany przez Netflix we współpracy z ostrzeżenie czasowe.