Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kanada pokonuje Chiny w kwalifikacjach olimpijskich w siatkówce

Kanada pokonuje Chiny w kwalifikacjach olimpijskich w siatkówce

W środę Chiny i Kanada odniosły trzyrundowe zwycięstwo nad Chinami, podwyższając swój wynik do 3:1 w olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym siatkówki mężczyzn.

Stephen Marr z Aurora w Ontario prowadził z 20 punktami, a Kanada pokonała gospodarzy 3:0 (25-19, 25-22, 26-24). Eric Lipke ze Steinbach w Manitobie zdobył 17 punktów, a jego kolega z drużyny Jordan Schnitzer z Surrey w Kolumbii Brytyjskiej dodał 10 punktów więcej.

Yuantai Yu (14 punktów) i Jingyin Zhang (12 punktów) odpowiedzieli za Chiny (1-3).

Zwycięstwo to pozwoliło Kanadzie awansować na drugie miejsce w grupie C za Polską (4:0). We wtorek Kanada poniosła bolesną porażkę z Polską w pięciu setach.

„To było ważne zwycięstwo dla naszych kwalifikacji i ważne było dla nas zwycięstwo 3:0” – zauważył kapitan Quebecu i dwukrotny olimpijczyk Nicolas Hugue z Sherbrooke. Mimo zmęczenia i wczorajszego bardzo długiego meczu z Polską, zawodnicy utrzymali koncentrację.

Tylko dwa najlepsze kraje w każdej z trzech grup otrzymają pozwolenia na wjazd na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

W czwartek Kanada zmierzy się z Bułgarią (2:2).

„Nasz los jest w naszych rękach, ale wciąż musimy zmierzyć się z Bułgarią i Belgią, które grają bardzo dobrze, co oznacza, że ​​będą to dwa bardzo trudne mecze” – podkreślił Hogg.

Turniej eliminacyjny potrwa do niedzieli.

READ  Tour de France - To prawdopodobny przebieg Tour de France 2023!