Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kampania szczepień przeciwko grypie rozpoczęła się 17 października. Szczepienie na Covid-19 nie powiodło się

Kampania szczepień przeciwko grypie rozpoczęła się 17 października. Szczepienie na Covid-19 nie powiodło się

Na koniec ubiegłego tygodnia zaledwie 1,8% osób powyżej 65. roku życia otrzymało dawkę szczepionki na Covid-19, mimo że kampania szczepień miała rozpocząć się 2 października.

Kampania szczepień przeciwko koronawirusowi rozpoczęła się skromnie, ale na szczepienie przeciwko grypie, począwszy od wtorku 17 października, zapraszane są również osoby powyżej 65. roku życia i osoby szczególnie podatne na zagrożenia.

„Pod koniec 40. tygodnia, czyli 2–8 października) 1,8% osób w wieku 65 lat i więcej otrzymało dawkę szczepionki na Covid w ramach kampanii jesiennej 2023 r. (1,3% osób w wieku 65–69 lat, 1,8% osób w wieku Wśród osób w wieku 70-74 lata, 2,2% osób w wieku 75-79 lat i 1,9% osób w wieku 80 lat i więcej).

Stopień zaszczepienia pracowników służby zdrowia w kampanii jesień 2023 r. na koniec 40. tygodnia oszacowano na 0,5% w przypadku pracowników domów opieki, 1% w przypadku liberałów i 0,6% w przypadku pracowników domów opieki. .

„Wirus grypy występuje od października do marca.”

Zapraszamy osoby, które ukończyły 65. rok życia, osoby z grupy wysokiego ryzyka ciężkiego zachorowania, osoby z obniżoną odpornością, kobiety w ciąży, pensjonariusze domów pomocy społecznej i oddziałów opieki długoterminowej oraz ich osoby towarzyszące, „w tym także pracowników służby zdrowia”. szczepienia w kontekście stabilizacji lub nawet ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

Te same bezbronne grupy społeczne są zapraszane do zaszczepienia się przeciwko grypie od 17 października. Mogą być jednocześnie zaszczepione przeciwko Covidowi, przez certyfikowanych specjalistów: lekarza, pielęgniarkę, położną.

„Wirus grypy pojawia się zwykle od października do marca”.Określa ubezpieczenie zdrowotne, które stwierdza, że ​​szczepionka pozwala „uniknąć poważnych postaci”.