Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jakie tajemnice kryje na Marsie skała w kształcie sombrero odkryta przez Perseverance?

Jakie tajemnice kryje na Marsie skała w kształcie sombrero odkryta przez Perseverance?

To również Cię zainteresuje

[EN VIDÉO] Wytrwałość: Odkryj oczy i uszy SuperCam Zobacz instrument SuperCam napędzający łazik NASA Perseverance. Ponad 300…

Sol 905. To jest data – rozumiem 905H Dzień Marsa podczas swojej misji, 8 września ubiegłego roku – w którym wędrowiecwędrowiec Z NASA wytrwałośćwytrwałość Założenie Mastcam-Z na nowy korpus było co najmniej interesujące. Kamień, który wygląda dokładnie jak sombrero!

Skała Sombrero może ujawnić informacje o klimacie w przeszłości

Naukowcy przypuszczają, że mógł on powstać w wyniku stwardnienia zewnętrznej powłoki skały. W wyniku ataków chemicznych i wewnętrznego wygładzenia lub utworzenia PowłokaPowłoka. Występująca później preferencyjna korozja wewnętrzna może powodować powstawanie uderzających pustych kształtów. the Naukowcy astronomiiNaukowcy astronomii Wyjaśnij również, że za tym zjawiskiem często kryją się interakcje między wodą a skałami. Wystarczająco, aby otworzyć dodatkowe perspektywy klimatklimat Miejsca i przeszłe wody, które mogły płynąć na Marsie.

Do analizy metodą optycznej spektrometrii emisyjnej indukowanej plazmą poddano także skałę wierzchnią LaserLaser (Libs) Wykonano przy użyciu Perseverance SuperCam. Cel: Ocena jego powstania i lepsze zrozumienie procesu, który doprowadził do jego powstania.

READ  Asteroida wielkości autobusu minie Ziemię za kilka godzin