Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kajak kajakowy. Kilian Koch, „Gry” z tyłu głowy – Kanoe KayakMistrzostwa Świata w Sprincie, Kanada

Od środy Lake Bannock w Kanadzie będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Sprint Canoe Kayak Championship. Delegacja francuska przywiozła swoje torby Quilian Koch, lat 23, z Pleyben, filaru francuskiego zespołu K4 (kajak 4). Młody Finistere, który startował w międzynarodowych zawodach w 2014 roku, opowiada o swoich początkach: „Kiedy miałem osiem lat i mieszkałem w Plebipinie, codziennie widziałem kajakarzy trenujących przed moim domem i to sprawiło, że chciałem zacząć”.

Ambitny, przeniósł się do Cesson-Sévigné na wydziale nauk o sporcie, zanim wstąpił do klubu Saint-Grégoire. Dzięki dobremu występowi dowiedział się, że ma do zagrania kartę w nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich.

Igrzyska Olimpijskie jako cel

„Trzy lata temu zdecydowałem się dołączyć do Centre Vaires-sur-Marne, aby przygotować się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu”. Od tego czasu on i jego załoga (Maxime Beaumont, Guillaume Burger i Guillaume Decorchemont) rywalizują w zawodach K4 z nadzieją dotarcia do etapu olimpijskiego w ciągu dwóch lat. „Jesteśmy dość nową załogą, ale myślę, że mamy cechy, które pozwalają nam osiągnąć nasze cele”.

W szczególności cele te wyznacza Francuska Federacja Wioślarska. „Fédé” prosi nas w każdych zawodach o zdobycie czołowej szóstki, ponieważ jest to niezbędne miejsce, aby zakwalifikować się do igrzysk olimpijskich”. A kiedy patrzymy na ich ostatnie wyniki, rozumiemy, że Francuzi są w stanie: dziewiąte miejsce w Czechach , kiedy był to pierwszy konkurs na kwartet, a trzeci w Poznaniu w maju ubiegłego roku brązowy medal, który był synonimem potencjalnej kwalifikacji. Zobaczyliśmy, że możemy się rozwijać. Możemy to zrobić.”

Męska załoga K4 na ostatnich „World Cup 2” w Poznaniu. (Zdjęcie: Pines Vikasi)

osobiste wyzwanie

Ale nawet jeśli zawody idą dobrze, nie wszystko jest zrobione dla Quiliana Kocha. „Oprócz kwalifikacji grupowych, istnieją kwalifikacje wewnętrzne, które są przeprowadzane w roku poprzedzającym Igrzyska, które określają, kto będzie mógł tam pojechać”. W tej chwili kryteria selekcji są wciąż nieznane, co zmusza Killiana do zachowania spokoju, nawet jeśli pozwala sobie trochę pomarzyć: „Myślałem o wzięciu udziału w igrzyskach olimpijskich od najmłodszych lat. na każdy dzień. Moje gry będą Pierwsze, w dodatku we Francji, w domu (w kompleksie Vaires-sur-Marne) Zrobiono wszystko, abyśmy byli jak najbardziej komfortowi i to będzie zależeć od nas ”.

READ  Czeska zawodniczka Renata Vorakova dołącza do Novaka Djokovica w Australii

Od środy wystartuje ze swoimi kolegami z drużyny w serii K4 500m, jedynej imprezie, na którą są zarejestrowani. „To wybór sportowca, trener chciał, abyśmy skupili się na jednej przestrzeni”. W rzeczywistości 500m to jedyna czteroosobowa impreza na Igrzyskach. Na przykład, naprawdę robią wszystko, aby się tam dostać.

Wszystkie najnowsze wiadomości żeglarskie i kajakowe