Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joe Biden przybywa do Polski w pobliżu granicy z Ukrainą

Prezydent USA Joe Biden odwiedzi miasto Rzeszów, 80 kilometrów od granicy, w najbliższy piątek 25 marca. Wojna na UkrainiePodczas wizyty w Polsce, drugiej części jego europejskiej trasy, Biały Dom ogłosił w czwartek.

Potem przyjechał z Brukseli Maraton UchiPrezydent RP Andrzej Duda zostanie powitany na lotnisku miejskim, oddalonym o dwie i pół godziny drogi od Lwowa, głównego miasta zachodniej Ukrainy.

Ciągłość po reklamie

Joe Biden za usunięciem Rosji z G20

Potem dostaje wyjaśnienie „Humanitarna odpowiedź na złagodzenie cierpień cywilnych na Ukrainie i na rosnący napływ uchodźców uciekających przed wojną wybraną przez Putina”, powiedział Biały Dom w komunikacie prasowym. Joe Biden spotka się później z amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi w regionie „Wspólnie z naszymi polskimi sojusznikami przyczyniamy się do odstraszania NATO na jego wschodniej flance”..

Przemówienie „Zjednoczone Wysiłki Wolnego Świata”

W piątek wieczorem prezydent Demokratów ma udać się do stolicy, Warszawy, gdzie w sobotę spotka się na długo z prezydentem Andrzejem Dudą, którego oficjalny kalendarz został już podany. Wygłosi przemówienie „Zjednoczone wysiłki wolnego świata, by wesprzeć naród Ukrainy, pociągać Rosję do odpowiedzialności za jej brutalną wojnę i zabezpieczyć przyszłość opartą na demokratycznych zasadach”. Według Białego Domu.

Sekrety „metody Bidena” przeciwko Putinowi

Dwudniowa wizyta w Polsce następuje po nadzwyczajnym maratonie dyplomatycznym w Brukseli, na którym Joe Biden zorganizował serię szczytów – NATO, G7, Unia Europejska – i zaczął wychwalać jedność Zachodu w odpowiedzi na Rosję. Inicjowana przez Moskwę inwazja na Ukrainę. Podczas konferencji prasowej 79-letni Demokrata powiedział nie Sojuszowi Atlantyckiemu. „Nigdy, nigdy nie było jedności”.

5 marca szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken udał się już do Rzeszowa, gdzie spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rau przed udaniem się na przejście na granicy Polski z Ukrainą.

READ  W Polsce trzy regiony wycofują się „bez ideologii LGBT”.