Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Białoruś zbombarduje Polskę, jeśli zostanie sprowokowana z zachodu (białoruski sztab generalny) – Almanar-Lebanon Channel Website

Pisanie stron internetowych

Białoruscy urzędnicy państwowi ostrzegają, że są gotowi odpowiednio zareagować w przypadku militarnej prowokacji ze strony Zachodu, wymierzonej najpierw w polską infrastrukturę wojskową.

„W pierwszej kolejności polskie kierownictwo musi zrozumieć, że w przypadku konfliktu terytorium Polski stanie się głównym celem ataku wraz z infrastrukturą wojskową, taką jak centra decyzyjne, system kontroli elementów, stałe punkty rozmieszczenia wojsk narodowych sił zbrojnych, arsenałów i baz oraz ważnych instalacji dla jej gospodarki” – poinformował w oświadczeniu zastępca szefa sztabu armii Rasłan Kosygin. Środa, 6 lipca

Dodał: „Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze sytuacji. Nie chcę, żeby ta sytuacja miała charakter militarny, ale Zachód musi jasno zrozumieć, że nasza reakcja na każdą zbrojną prowokację będzie z pewnością właściwa i dotkliwa.

Białoruski generał wyraził nadzieję, że „zestaw środków podejmowanych w celu stabilizacji europejskiej części amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej zasługuje na szczególną uwagę z punktu widzenia oceny wyzwań i zagrożeń militarnych, w której Polska wspomina o teraźniejszości. Zakończenie procesu obsługi bazy rakietowej”.

„Całe przygotowania militarne na Zachód, w tym Polskę, świadczą o systematycznym rozwijaniu przez Waszyngton i Brukselę środków tworzenia grup sił w bardzo krótkim czasie” – podsumował Kozykin.

Wskazał, że możliwe byłoby jej wykorzystanie na polach operacyjnych pod pretekstem zagrożenia ze wschodu, a także całościowego wsparcia działań wojennych, ale w rzeczywistości było to przygotowanie do prowadzenia działań wojennych. Postępowanie w kierunku wschodnim.

Wcześniej białoruscy urzędnicy państwowi ogłosili, że siły NATO zintensyfikowały swoje rozmieszczenie w pobliżu granic Rosji i Białorusi.
W ubiegłą sobotę prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko powiedział, że jego wojsko przechwyciło pociski wystrzelone z Ukrainy na Białoruś.
Pan. Łukaszenka obiecał, że zareaguje, jeśli Ukraina będzie kontynuować intensyfikację przeciwko jego krajowi.

Podczas spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w marcu br. Łukaszenko wskazał, że jego kraj był również celem ataku wraz z regionem Donbasu. Ujawnił mapę pokazującą przygotowania do ataku na Rosję i Białoruś przed rosyjską akcją militarną.

READ  Kwalifikacje do Mistrzostw Świata: Kontynuacja Anglii przeciwko Polsce

W połowie czerwca Łukaszenko powiedział: „Polska już marzy o przejęciu kontroli nad zachodnią Ukrainą”. I przestrzec: „Musimy zareagować, bo nie możemy pozwolić, by Polacy nas otoczyli, co jest niebezpieczną opcją”.

Źródło: głoska bezdźwięczna