Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joe Biden mówi, że połowa światowych przywódców poprosiła go o pomoc

Prezydent USA Joe Biden powiedział we wtorek, 11 maja, że ​​prawie połowa światowych przywódców poprosiła go o szczepionki przeciwko Covid-19, podkreślając jego obietnicę pomocy, pozostając nieuchwytnym w harmonogramie.

«Patrzą na nas wszystkie kraje świataWyjaśnił podczas wymiany z władcami Stanów Zjednoczonych wykazu szczepień w Stanach Zjednoczonych. „40% światowych przywódców pyta, czy możemy im pomóc„On jest pełniejszy”.Postaramy sięDodał, nie podając numerów ani kalendarza, i pragnie dać pierwszeństwo Amerykanom. „Myślę, że możemy wyprodukować więcej szczepionekNajemca Białego Domu wskazał, że Stany Zjednoczone obiecały na razie dostarczyć do krajów trzecich 60 milionów dawek szczepionki AstraZeneca.

Kilku szefów państw lub rządów wyraziło niezadowolenie z powodu stanowiska Waszyngtonu w tej sprawie. Wezwała kanclerz Niemiec Angela MerkelWolny handel składnikami„A”Otwarcie rynku szczepionekZe swojej strony Prezydent Republiki Francuskiej Emmanuel Macron wezwał Stany Zjednoczone do „”Zniesienie zakazu eksportu nie tylko szczepionek, ale także składników tych szczepionek, które uniemożliwiają ich produkcję».

READ  Brazylijscy prokuratorzy wszczynają śledztwo po oskarżeniach Jaira Bolsonaro o „uchylanie się”