Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mubasher – napięcia izraelsko-palestyńskie: Międzynarodowy Trybunał Karny jest zaniepokojony popełnianymi „zbrodniami”

Izraelskie zagrożenie

Izraelski minister obrony Benny Gantz ostrzegł we wtorek wieczorem, że izraelskie ataki w Strefie Gazy były „dopiero początkiem” po wystrzeleniu rakiet z enklawy palestyńskiej rządzonej przez Hamas na terytorium Izraela. „Na horyzoncie wciąż jest wiele celów” – powiedział w telewizji. „To dopiero początek.”

W odpowiedzi przywódca Hamasu powiedział, że jest „gotowy”, gdyby Izrael chciał eskalować. Ismail Haniyeh dodał: „Jeśli (Izrael) chce się zatrzymać, my też jesteśmy gotowi”, wzywając izraelskie siły bezpieczeństwa do wycofania się z dziedzińca meczetu w Jerozolimie, który był miejscem kilku dni gwałtownych starć między izraelskimi policjantami a Palestyńczykami. Protestujący. .

Ta eskalacja werbalna następuje po intensyfikacji wieczornych starć. Wojskowe skrzydło Hamasu twierdziło, że wystrzeliło 130 rakiet w kierunku Tel Awiwu w odpowiedzi na zniszczenie przez izraelskie siły powietrzne we wtorek wieczorem dziesięciopiętrowego budynku w Gazie, gdzie atakowały kadry ruchu. Biura. W izraelskich nalotach na Gazę zginęło 30 Palestyńczyków, a rakiety zabiły trzy izraelskie kobiety.

READ  Na żywo – Ukraina: według Zełenskiego od początku konfliktu zginęło 31 000 ukraińskich żołnierzy