Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joe Biden dąży do uregulowania sprawy z Europejczykami w sprawie Ukrainy

Było to spotkanie wideokonferencyjne z europejskimi przywódcami w celu przygotowania wirtualnego szczytu z Władimirem Putinem: Joe Biden w poniedziałek 6 grudnia spotkał się z Emmanuelem Macronem, Angelą Merkel, Borisem Johnsonem i Mario Draghim. Konsultacje w sprawie sytuacji na Ukrainie zaplanowano przed wtorkową popołudniową rozmową prezydentów USA i Rosji.

W tym procesie Elysee wydał krótki komunikat prasowy, podkreślając determinację Pięciu Narodów Poszanowanie suwerenności Ukrainy.. prowadził ich Omówili wspólne zaniepokojenie rosyjskimi rozmieszczeniami wojskowymi na granicach Ukrainy i wrogą retoryką ze strony Rosji.Powiedział Biały Dom. Mają też Przypominali o konieczności ponownego podjęcia przez Rosję negocjacji z Ukrainą w ramach tzw. grupy „Normandzkiej” pod auspicjami Francji i Niemiec.. Negocjacje utknęły w martwym punkcie od miesięcy w związku z rosnącymi napięciami między Moskwą a Kijowem.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów „Pierwszym celem Rosji jest stworzenie silnej pozycji”

Rzeczywiście, konsultacje są absolutnie konieczne, ponieważ Amerykanie i Europejczycy wykazali ostatnio oznaki niezgody co do wyników, jakie należy wyciągnąć z rozmieszczenia sił rosyjskich na granicy z Ukrainą. „Ważna jest koordynacja, aby uzyskać jasny obraz sytuacji. Nie ma nic gorszego niż przesadna reakcja”Mówi francuskie źródło dyplomatyczne. Kwestia ta była w ostatnich dniach przedmiotem licznych konsultacji, w szczególności podczas środowego spotkania ministrów spraw zagranicznych NATO (30 listopada) w Rydze.

Podczas gdy niektórzy urzędnicy amerykańscy ostrzegają, biorąc pod uwagę obecne siły, przed niebezpieczeństwem inwazji, siedem lat po aneksji Krymu przez Władimira Putina, europejskie stolice są zaniepokojone, ale chcą być mniej alarmujące. Wysoki rangą urzędnik administracji Bidena powiedział, że Stany Zjednoczone oświadczyły w poniedziałek, że w przypadku ataku Rosji na Ukrainę nałożą nowe, masowe sankcje gospodarcze, ale bez uwzględnienia bezpośredniej reakcji wojskowej. Scenariusze, których Europejczycy odmawiają rozważenia na tym etapie.

Macron w Budapeszcie

Koncentrację sił obserwujemy od 2014 roku, co nie jest niczym nowym. Być może to, co zmieniło się na wiosnę, to bardziej znaczący szczyt aktywności, który rodzi pytania o motywy tego wszystkiego., zauważył niedawno francuski dyplomata. Jesteśmy bardzo ostrożni, aby nie wyciągać bardziej merytorycznych wniosków, które wykraczałyby poza zwykłe fakty, które obserwujemy. „

Masz 37,46% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.

READ  Premier potępia „całkowite porzucenie Francji”