Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Izraelskie naloty na port Latakia

Oficjalna syryjska agencja informacyjna poinformowała, że ​​izraelskie naloty uderzyły w kontenery w porcie Latakia (zachodnia Syria) w nocy z poniedziałku 6 na wtorek 7 grudnia, w rzadkim ataku na strategiczne instalacje w kraju.

„Dzisiaj około 01:23 (23:23 GMT w poniedziałek)Wróg izraelski przeprowadził nalot z kilkoma pociskami wymierzonymi w skład kontenerowy portu handlowego Lattakia.SANA zacytowała syryjskie źródło wojskowe. To bombardowanie podpaliło do „Liczba kontenerów handlowych”, nie powodując ofiar, powiedziała, wywołując Nasza obrona przeciwlotnicza odpowiedziała.. Zdjęcia opublikowane przez firmę SANA przedstawiały pożar na placu kontenerowym. Potem potwierdziła to syryjska telewizja państwowa „Strażacy opanowali pożar, który wybuchł w porcie Latakia w wyniku izraelskiej agresji” – dodał..

Od początku wojny w Syrii w 2011 r. Izrael przeprowadził setki ataków na terytorium Syrii, w tym celując w pozycje sił irańskich i walczącego po stronie reżimu Damaszku Hezbollahu. Izrael rzadko potwierdza swoje ataki w sąsiedniej Syrii, ale regularnie utrzymuje, że państwo żydowskie nie pozwoli temu krajowi stać się przyczółkiem dla sił Islamskiej Republiki Iranu, jego największego wroga.

Ostatnia runda tych strajków miała miejsce 24 listopada, a jej celem były obszary, na których w centralnej Syrii ma swoją bazę proirański libański Hezbollah. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (OSDH), organizacja pozarządowa z siedzibą w Wielkiej Brytanii z rozległą siecią źródeł w Wielkiej Brytanii w stanie wojny, poinformowała, że ​​później zginęło trzech syryjskich żołnierzy i dwóch członków syryjskiej milicji popierającej Hezbollah.

READ  Część chińskiego pocisku rozpadła się nad Oceanem Indyjskim