Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jesion został ścięty przy wjeździe do wsi Clairvaux-les-Lacs

Jesion na małym parkingu La Raillette został ścięty. (© Pascal Negri)

Na rondzie pod wioską Ogromny Jesion Położony na małym parkingu La Raillette nie będzie już opowiadał swojej historii. W rzeczywistości drzewo zostało ścięte już w zeszłym tygodniu. Stało się to po doświadczeniu, o które we wrześniu 2020 r. poproszono wyspecjalizowaną firmę, gmina podjęła tę decyzję, a drzewo uznano za niebezpieczne.

To doświadczenie, którego wyniki ogłoszono w czerwcu 2021 roku, opisało drzewo pokazujące chorobę: La calarose.

„Stamtąd, choć bolesna, podjęliśmy decyzję o wycięciu tego drzewa, zwłaszcza że miało ono również wadę cumowania” – wyjaśnia. Helen Morell Bailey, burmistrz.

Masakry dokonała firma Malfroy.

„A po drugiej stronie parkingu przesadzimy inne rodzaje drzew”.

Helen Morell BaileyBurmistrz Clairvaux les Lacs

Drzewo prawdopodobnie od tego czasu jest w mieście Ponad 100 lat. Była to część dziedzictwa przyrodniczego wsi. Niektórzy mieszkańcy również ubolewają nad tą decyzją dotyczącą cięcia, twierdząc, że pierwszym rozwiązaniem byłoby przycięcie gałęzi, aby rozjaśnić drzewo.

Drzewo padło ofiarą choroby jesionowej.
Drzewo padło ofiarą choroby jesionowej. (© Cedric Perrier)

Łuski popiołu: wywołane przez patogennego grzyba Chalara fraxinea. Wiatr przenosi te pasożytnicze grzyby, co ułatwia zanieczyszczenie jesionów.

Choroba Kalara pojawiła się w latach 90., a Polska była pierwszym dotkniętym nią krajem. Francja notatki Pierwsze objawy w 2008 roku. Grzyb osadza się, a następnie rozwija w drewnie wiązów. Następnie zablokowanie jest ogłaszane przez zablokowanie naczyń, które przenoszą sok do rdzenia rośliny.

Pierwszą czynnością, jaką należy podjąć po zauważeniu zanieczyszczenia, jest procedura czyszczenia, która obejmuje przycinanie zainfekowanych gałęzi i gałązek, niszczenie ich przez ogień oraz dezynfekcję używanych narzędzi. Nie zawsze to wystarcza do wyeliminowania choroby.

Dziś, Ta choroba martwiNiezależnie od tego, czy dotyczy to drzew na obszarach miejskich, czy w lasach. Badania naukowe starają się znaleźć rozwiązania i pracować konkretnie nad genami jesionów, a ich celem jest stworzenie różnorodnych, odpornych na choroby drzew jesionów. Kontrola inwazji kalarozy może również obejmować dywersyfikację gatunków.

READ  LGR Packaging integruje wielkoformatowe zgrzewanie na zimno

Od naszego korespondenta Pascala Negri

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Pamiętaj, że możesz podążać za Voix du Jura w obszarze Mon Actu. Za pomocą jednego kliknięcia, po rejestracji, znajdziesz wszystkie wiadomości o swoich ulubionych miastach i markach.