Jedenasty tytuł dla Atlético de Madrid

Atletico Madryt zdobyło jedenasty tytuł mistrzowski na koniec trzydziestego ósmego i ostatniego dnia mistrzostw Hiszpanii. Colchoneros pokonał Valladolid 2-1, prowadząc w przerwie.

Neuchâtel Xamax ledwo uciekłPrzeczytaj także: Piłka nożna – Challenge League: Grasshopper awansował do Premier League, Neuchâtel Xamex ledwo uciekł

Atletico, który wiedział, że zdobędzie puchar, rozpoczął mecz słabo, tracąc gola Plano w 18. minucie. Spięci, podopieczni Diego Simeone zacinali się w meczu w pierwszej połowie. Być może ich trener znalazł właściwe słowa podczas przerwy, kiedy awansowali w drugiej połowie.

Punkt od Korei pozwolił im na remis (57. miejsce). Wtedy Luis Suarez strzelił na kontrze równoważną bramkę tytułu (nr 67). Były napastnik Barcelony, który latem zeszłego roku został zwolniony przez katalońskich liderów, zemścił się za swój 21. sukces w tym sezonie.

W przypadku wpadki Atletico pozostawało pod groźbą ze strony Realu Madryt. Merengue, który był jego wieloletnim liderem, odwrócił losy pod koniec meczu, pokonując Villarreal 2-1 dzięki Benzema (87) i Modricowi (92).

Atletico zdobyło swój pierwszy tytuł od 2014 roku. Od tego czasu wszyscy pozostali wrócili do FC Barcelona (2015, 2016, 2018, 2019) lub Realu Madryt (2017, 2020).

Niemcy: Lewandowski bije rekord strzelecki w jednym sezonie

Robert Lewandowski w ciągu jednego sezonu ustanowił nowy rekord ligi niemieckiej. Polski napastnik Bayern Monachium odniósł w tym roku 41. sukces, wygrywając 5: 2 z Augsburgiem.

Lewandowski musiał jednak poczekać, aż lata 90 miną znak, który dzielił z legendarnym Gerdem Mullerem. Wstał, aby odebrać strzał bramkarza przeciwnika po słonecznym strzale. Bayern, mistrz po raz dziewiąty z rzędu, zdobył 13 punktów, wyprzedzając RB Lipsk.