Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jakie są różnice między moimi dwoma smartfonami z Androidem

Pixel 6 i Pixel 6 Pro są oficjalne. Możemy to już porównać z technicznego punktu widzenia.

Google Pixel 6 Pro

Google Pixel 6 Pro // Źródło: Google

Google właśnie oficjalnie ogłosiło Pixel 6 i Pixel 6 Pro. Wreszcie nie oficjalnie Oznacza to, że to ogłoszenie zostało ogłoszone na Twitterze w środku lata po wielu Wyciekio nich. Tej jesieni dowiemy się nieco więcej, ale zgłoszono kluczowe cechy.

Zauważalne różnice na ekranie i aparatach

Będą więc dwa smartfony: Telefony Pixel 6 i Pixel 6 Pro. Nie różni się od niej różnymi cechami technicznymi i pewnymi różnicami estetycznymi. Po pierwsze, mają ekrany o różnych rozmiarach: 6,4 cala kontra 6,7 ​​cala. Te dwa duże ekrany OLED mają również inną definicję i inną maksymalną częstotliwość odświeżania, jak widać w poniższej tabeli.

Google Pixel 6 Google Pixel 6 Pro
Rozmiar ekranu 6,4 cala całkowicie płaskie 6,7 cala z zakrzywionymi krawędziami
technologia ekranu wy wszyscy wy wszyscy
Rozdzielczość ekranu Full HD + QHD +
Maksymalna częstotliwość odświeżania 90 Hz 120 Hz
SoC Google Tensor z układem Titan M2 Google Tensor z układem Titan M2
tylne kamery szeroki kąt
Bardzo szeroki kąt
szeroki kąt
Bardzo szeroki kąt
Teleobiektyw zmiennoogniskowy x4

Ekrany te różnią się również wyglądem: ekran Pixel 6 jest całkowicie płaski, podczas gdy Pixel 6 Pro ma zaokrąglone / zakrzywione krawędzie. To rodzaj ekranu, do którego przywykliśmy w Samsungu lub Oppo. Przedni aparat znajduje się w małym centralnym otworze u góry ekranu.

6 Pro ma z tyłu trzy aparaty: nowy główny sensor z szerokokątnym obiektywem, ultraszerokokątny obiektyw oraz teleobiektyw z 4-krotnym zoomem optycznym. Google nie dzieli się szczegółami technicznymi aparatu poza stwierdzeniem, że główny sensor szerokokątny pochłania o 150% więcej światła. W zwykłym Pixelu 6 są to te same aparaty, ale brakuje nam zoomu optycznego x4. Jak widać, kamery są na ogromnej czarnej taśmie.

Google Pixel 6 Pro

Google Pixel 6 Pro // Źródło: Google

Oba smartfony będą wyposażone w nowy układ ARM Google Tensor, wewnętrzny SoC, który zawiera również układ zabezpieczający Titan M2 połączony z czujnikiem odcisków palców i rozpoznawaniem twarzy. To dobra wiadomość, bo te dwa smartfony będą miały zbliżoną wydajność, co jest zgodne ze strategią Samsunga i Apple.

READ  Apple podnosi zasłonę w AirTag, ale co to jest?

różne kolory

Wreszcie ostatnia ważna różnica: Pixel 6 Pro jest dostępny w trzech jednolitych kolorach.

Google Pixel 6 Pro

Google Pixel 6 Pro

Podczas gdy Pixel 6 jest dostępny w kolorze czarnym, a także w dwóch dwukolorowych kolorach.

Google Pixel 6

Google Pixel 6

Na razie wciąż brakuje nam oficjalnych cen i dostępności… ale Google zarezerwowało pewne informacje do komunikowania tej jesieni na oficjalną premierę smartfonów. Trzeba by się spodziewać Cena powyżej 1000 Euro, przynajmniej dla wersjiczoło.