Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

IKEA wprowadza oczyszczacz powietrza, który wygląda jak boczny stolik

Ikea ogłosiła nowy obiekt dla swojego połączonego ekosystemu, Starkvind. Jest to oczyszczacz powietrza, który może przybrać kształt bocznego stolika.

Oczyszczacz powietrza Ikea Starkvind

Oczyszczacz powietrza Ikea Starkvind

Stopniowo Ikea dywersyfikowała się i stała się czymś więcej niż tylko producentem mebli i Różnorodność w połączonym domu. Po wprowadzeniu systemu telewizji połączonej Uppleva stał się Bazy do ładowania bezprzewodowego lub jego Połączone głośniki opracowane we współpracy z SonosW poniedziałek szwedzka marka ogłosiła nowy stół, który pełni funkcję oczyszczacza powietrza, Starkfind.

Ten oczyszczacz powietrza jest dostępny w dwóch wersjach: jednej pełniącej funkcję stolika bocznego i jednej, którą można postawić na podłodze. Pod względem właściwości oba modele Starkvind są identyczne i mogą filtrować do 99,5% drobnych cząsteczek mniejszych niż 2,5 mikrona, kurzu, pyłków lub formaldehydu. Starkvind jest również wyposażony w trzy filtry do wychwytywania dużych cząstek, a także pyłu lub gazów. Obok wbudowanego wentylatora jest pięć prędkości, a także tryb automatyczny, który działa za pomocą czujnika czystości powietrza. W zależności od kontekstu wentylatory będą działać z prędkością lub niższą, aby oczyścić otaczające powietrze. Dodatkowo oczyszczacz powietrza można podłączyć do skrzynki Trådfri firmy Ikea, aby sterować za pomocą aplikacji Ikea Home.

Jeden oczyszczacz powietrza, dwa kształty

Według Ikei oczyszczacz powietrza jest przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni poniżej 20 metrów kwadratowych. Jak to często bywa w przypadku szwedzkiego producenta, trikiem Starkvinda jest jego modułowość. W rzeczywistości jest prezentowany w dwóch dość konserwatywnych, a nawet użytecznych wersjach. Pierwszy jest przedstawiony jako prosty okrągły oczyszczacz powietrza, który jest umieszczony pionowo na podłodze. Ten format został pokryty tkaninami, aby zapewnić użytkownikom cieplejsze otoczenie.

Sarkvind Edition 2 służy również jako stolik pomocniczy. Można go więc postawić w salonie obok sofy, by postawić tym razem książki lub wazon z drewnianą pokrywą.

READ  Szpiegowanie kabla USB-C / Lightning na klawiaturze

Oczyszczacz powietrza Starkvind firmy IKEA zostanie wprowadzony na rynek w październiku. W chwili obecnej nie została ogłoszona żadna cena na rynek francuski. W USA oczyszczacz będzie oferowany w cenie 129 USD HT (108 EUR) w wersji klasycznej i 189 USD HT (159 EUR) w wersji ze stolikiem bocznym.

Xiaomi Smart Mi Air Purifier to podłączony oczyszczacz powietrza, którym można sterować zdalnie za pomocą aplikacji. Zmniejsza ilość unoszących się w powietrzu cząsteczek obecnych w powietrzu w pomieszczeniu, takim jak sypialnia, gdzie…
Czytaj więcej