Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jakie są najlepsze telewizory 4K UHD do kupienia w 2021 roku?

Rok 2021 będzie naznaczony wieloma wydarzeniami sportowymi. Być może nadszedł czas na zmianę telewizora. Dziś oglądanie 4K UHD jest dostępne pod dostatkiem. Oto jak wybrać najbardziej odpowiedni model do swoich potrzeb.

Przewodnik dla kupujących telewizory 4K UHD w skrócie

Euro, igrzyska olimpijskie, nowe konsole… Jest wiele powodów, aby w tym roku kupić nowy telewizor. Zwłaszcza, że ​​imprezom sportowym często towarzyszą okresy promocyjne, które pozwalają wyposażyć się mniejszym kosztem.

Jednak rynek telewizyjny nie jest łatwy do zrozumienia. Pomiędzy liczbą producentów, różnymi technologiami, rozwojem, który rozwija się z roku na rok, rozwojem asortymentu… jest wiele do zagubienia. Ryzyko, którego należy unikać za wszelką cenę, ponieważ telewizora nie zmienia się co roku.

W tym przewodniku znajdziesz wybór najlepszych produktów nadających się do wszystkich zastosowań (transmisja, kino, gry wideo, sport itp.). Zwróć uwagę, że mówimy tylko o telewizorach 4K UHD, które są zgodne z obecnym standardem. Modele 8K istnieją już od kilku lat, ale standard jest wciąż daleki od opracowania.

LG C1

LG C1 // Źródło: LG

Nie znajdziesz lepszego telewizora niż standard LG C1. Dostawca wszystkich paneli OLED na rynku, północnokoreański producent oferuje wszechstronny telewizor, dopracowywany z pokolenia na pokolenie (wiedząc, że ten pierwszy postawił poprzeczkę wystarczająco wysoko) Zakup C1 dzisiaj to gwarancja pięknego obrazu przez wiele lat.

Jako bonus, C1 ma cztery porty HDMI 2.1, jest kompatybilny z Dolby Vision HDR i ma trzeźwy i elegancki wygląd. Bardzo wygodny w grach wideo (Microsoft nie zawahał się współpracować z LG przed wydaniem) Xbox S i Xbox Xbox X), C1 jest również używany z filmami i programami sportowymi. Nadal nie jesteś przekonany? Jego wewnętrzny interfejs zapewnia bezpośredni dostęp do aplikacji, takich jak Disney+, Netflix, a nawet Amazon Prime Video.

Rozmiar ekranu: 48, 55, 65, 77 i 83 cale. Można go znaleźć od 1599 euro.

Panasonic HZ1000

Panasonic HZ1000 // Źródło: Panasonic

Podobnie jak LG C1, Panasonic HZ1000 to telewizor OLED. To naprawdę gwarancja korzystania z pięknego obrazu, z idealną czernią, mocnymi kontrastami i ultrawiernymi kolorami. Ten sygnał będzie łatwiej skierowany do fanów kina, ponieważ telewizory Panasonic są skalibrowane pod kątem siódmej sztuki.

Jeśli zamierzasz godzinami pożerać seriale i filmy, HZ1000 będzie Twoim najlepszym przyjacielem. Pod względem kolorymetrii i przetwarzania obrazu ten produkt znajduje się na szczycie łańcucha. W porównaniu do C1 zyskujemy również kompatybilność z formatem HDR10+. HZ1000 ma tylko dwie małe wady: tylko częściową kompatybilność ze standardem HDMI 2.1 (brak 4K przy 120 Hz) i interfejs, o którym można zapomnieć.

Rozmiar ekranu: 55 i 65 cali. Można go znaleźć od 1199 euro.

Sony XH9005

Sony XH9005 // Źródło: Sony

W 2021 r. technologia LCD nadal stawia opór. A dlaczego znika, skoro wiemy, że oferuje najlepsze szczyty jasności (dzięki podświetleniu)? W tym sektorze, którego cechy nie są już widoczne, Sony oferuje bardzo, bardzo dobre produkty dzięki pewnej wiedzy technicznej. Dowodem tego jest to, że przetwarzanie obrazu jest jednym z najlepszych na rynku: wcale nie jest zbyt entuzjastyczne, zapewniając dokładne i uczciwe renderowanie. W końcu znaleźliśmy te same cechy, co w Panasonicu, z argumentami, które przemówią do większej liczby fanów kina.

Dobra wiadomość: XH9005 jest kompatybilny z HDMI 2.1, co czyni go dobrym towarzyszem dla PlayStation 5 (Jeśli możesz zdobyć konsolę Sony.) Jeśli chodzi o ekosystem, japońska firma ufa Androidowi i ma rację: dostęp do Sklepu Play pozwala korzystać ze wszystkich aplikacji na świecie.

Rozmiar ekranu: 55, 65 i 75 cali. Można go znaleźć od 899 euro.

Samsung Q80A

Samsung Q80A // Źródło: Samsung

Przeczytaj gotowość do gier nowej generacji na widocznym przycisku na oficjalnej stronie Samsunga. Zrozumiesz, że to pytanie 80a ma jasno określony cel. Trzeba powiedzieć, że zalety technologii QLED są idealne dla graczy: żywe kolory, niezrównana jasność (1500 nitów!) i opóźnienie wejścia bardzo bardzo niski.

Samsung dodaje do tych funkcji kilka typowych funkcji (Game Bar, formaty 21:9 lub 32:9 dla gier na PC, AMD FreeSync Premium Pro, VRR). Podoba nam się też domowy interfejs Samsunga, który pod względem dostępnych aplikacji i ergonomii dorównuje Android TV.

Rozmiar ekranu : 50, 55, 65 i 75 cali. Można go znaleźć od 1290 euro.

TCL AC710

TCL AC710

Nie chcesz rozbić banku? TCL jest twoim przyjacielem. Chińska firma obniża ceny swoimi telewizorami, co nie oznacza, że ​​usługi nie istnieją. Jako dowód tego, AC710 jest samplerem QLED z systemem Android TV, kompatybilnym z formatami Dolby Vision i HDR10+. Nie zaoferujesz najlepszego zdjęcia z naszej oferty, ale nie znajdziesz lepszego w tak bardzo niskiej cenie. Brakuje tylko portu HDMI 2.1, aby zaznaczyć wszystkie pola.

Rozmiar ekranu : 50, 55 i 65 cali. Można go znaleźć od 449,99 €.

OLED kontra QLED: que choisir?

Na rynku telewizorów istnieją dwie przeciwstawne technologie: OLED, z którego słynie LG, oraz LCD, z którego Samsung wspiera rozwój własnych QLED-ów. Z drugiej strony mamy piksele, które są w stanie emitować własne światło, zapewniając ogromne kontrasty (tak naprawdę z czernią). Z drugiej strony mamy telewizor, który wciąż potrzebuje podświetlenia. Zarówno OLED, jak i QLED mają swoje zalety, ale naszym zdaniem OLED jest zdecydowanie najlepszy.

Co to jest reflektor LED?

LED mini to najnowsza ewolucja LCD. Zawsze jest to kwestia rozproszenia światła za pomocą podświetlenia, które łączy kilka diod LED. Tutaj są mniejsze, co umożliwia umieszczenie ich większej liczby, aby lepiej poprawić rozproszenie światła. Jest to technologia, która wykorzystuje najnowsze urządzenia Samsung iPad Pro i Neo QLED. Jak widzieliśmy w naszych testach, postęp jest zauważalny, ale wciąż jest kilka wad do zgłoszenia.

Czy potrzebuję konkretnego kabla HDMI dla standardu 2.1?

HDMI 2.1 stopniowo stanie się standardem ze względu na wszystkie dozwolone formaty i funkcje (dotyczy to zwłaszcza gier) – o ile wszystkie Twoje urządzenia będą kompatybilne. Aby przesłać dużą ilość danych, niezbędny jest kabel, który je obsługuje. Nie oznacza to, że będziesz musiał wydać dziesiątki euro na kabel HDMI: model Ultraszybkość (48 Gb/s) Zrobi.

Jaki rozmiar telewizora wybierasz?

Czy ci się to podoba, czy nie, dzisiejszy rynek telewizorów obraca się wokół rozmiarów 55- i 65-calowych. Rozdzielczość 4K w połączeniu z mniej obciążającymi oczy technologiami pozwala zwiększyć widoczność bez konieczności przesuwania sofy. Dzięki mniejszej odległości czytania można kupić więcej miejsca bez szkody dla oczu. Zalecana odległość różni się w zależności od producenta: od 1,5 do 2 razy wysokość telewizora. Praktycznie rzecz biorąc, daje to następujący przykład: Możesz bez problemu postawić 85-calowy monitor dwa metry od siebie. Krótko mówiąc, możesz przejść do powyższego rozmiaru. Należy pamiętać, że telewizory OLED nie mają średnicy poniżej 48 cali.

Czy powinienem wyłączyć kompensację ruchu?

Producenci mają tendencję do wypełniania swoich telewizorów bardziej zaawansowanymi algorytmami, które mają zapewnić lepszą jakość obrazu. Jednak często mają tendencję do zniekształcania obrazu. Kod tego dryfu nazywa się kompensacją ruchu i uważa się, że obraz jest bardziej płynny. Filmowcy nienawidzą tej technologii. A także Stany Zjednoczone.

Linki w tym artykule to linki partnerskie: jeśli znajdziesz u nas to, czego szukasz, otrzymamy niewielką prowizję. Tutaj wszystko wyjaśnimy.

kto jest z

Kredyt fotograficzny dla osoby:
LG

Udostępnij w mediach społecznościowych

Kontynuacja wideo

READ  Herman Miller Aeron Gaming Test: Ławka, która dobrze ukrywa swoją grę