Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba obiecuje skok naprzód w astronomii

Kosmiczny Teleskop Jamesa WebbaPrezentowany jako starszy brat Hubble’a, a nie jego następca, nadal wygląda na to, że Ariane 5 zostanie wypuszczony do końca roku. To obserwatorium pokaże swój pełny potencjał, obserwując pierwsze obiekty, które powstały zaledwie sto milionów lat po uformowaniu się Wszechświata, który dziś stanowi granicę możliwości Hubble’a. JWST powinien umożliwić osiągnięcie znacznych postępów.

Wyjątkowa misja. James Webb (JWST, do Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba) to największy teleskop astronomiczny, jaki kiedykolwiek wystrzelono w kosmos. To narzędzie, w wyniku współpracy agencji kosmicznych – NASAA ten który A ASC Musi mieć oko na bardzo zróżnicowany zakres celów, w tym odległe widoczne obiekty, które kiedykolwiek zostały zarejestrowane. Bardzo słabe i prawie niewidoczne dla Teleskop Hubble’asą powodem, dla którego James Webb powinien zbliżyć się jak najbliżej końca tzw. okresu ŚredniowieczeEtap inflacyjny, który zrodził wielkie struktury i pierwsze rzeczy we wszechświecie. Jeśli James-Webb był w stanie zobaczyć te pierwsze rzeczy dopiero sto milionów lat po ich utworzeniu, to Święty Graal Naukowcy astronomiiOn jednak nie był w stanie zobaczyć, jak się „rozświetla”, gdy nadeszły Ciemne Wieki.

Podróż w czasie na Puchar Astronomów كأسكأس

Jak wyjaśnił nam Pierre Verruet, współszef naukowy ekspedycji Jamesa Webba w Europejskiej Agencji Kosmicznej, największymi odkryciami JWST są: Te, których oczywiście nie możemy przewidzieć ani sobie wyobrazić Należy zrozumieć, że to obserwatorium reprezentuje To krok naprzód dla astronomii „Nieuchronnie będą odkrycia”. we wszystkich dziedzinach astronomii Ponadto, jeśli teleskop Hubble Osiąga swoje granice, jeśli chodzi o obserwację obiektów, które powstały zaledwie po kilkuset milionach lat wielka eksplozja, « To właśnie tam JWST zademonstruje pełen zakres swoich możliwości i dostarczy ogromnej wiedzy na temat tego kluczowego okresu w historii wszechświata, zaledwie kilkaset milionów lat po Wielkim Wybuchu. ».

READ  Bez wątpienia: Ziemia się ociepla

Po prostu Webb będzie największym teleskopem astronomicznym, jaki kiedykolwiek wystrzelono w kosmos

Trudno zrozumieć wymiary Jamesa Webba. Realizuje, o wysokości ponad 20 metrów, a Lustro Webb to największy teleskop astronomiczny, jaki kiedykolwiek wystrzelono w kosmos, teleskop o podstawie 6,5 metra i osłona termiczna (parasol) wielkości kortu tenisowego. Przy takich wymiarach można go zwolnić tylko po złożeniu, aby zmieścił się w pokrowcu Wyrzutnia Ariany 5. Jeśli wyraźnie przewyższa wszystkie poprzednie wystrzelone w kosmos, to jest na równi z niektórymi obserwatoria naziemne Przewyższa wszystkie narzędzia naziemne, które pracują wPodczerwień, z zyskiem od 10 do 100!

Kultowe obrazy do ponownego odwiedzenia

Jeśli zdjęcia Hubble’a z ogółem społeczeństwa, z których niektóre stały się tak kultowe, jak obrazy Mgławicy Orzeł czy Głębokich Pól, bardzo pomogły w popularnościastronomiaJames-Webb z pewnością podkreśli ten trend. Wiemy już, że Webb ponownie odwiedzi te kultowe obrazy, dzięki czemu uzyskasz nowe informacje.

Z powrotem w podróżArianna 5 Zaplanowany na lipiec, James-Webb wystartuje pod koniec roku, najlepiej pod koniec listopada lub na początku grudnia.

Pierwsze zdjęcia zaplanowano na czerwiec 2022

Jeśli będzie mu potrzebny miesiąc, aby wrócić na swoje stanowisko w Punkt de Lagrange L2Leży 1,5 miliona kilometrów od naszej planety, czyli około cztery razy dalej od Księżyca, a osoby odpowiedzialne za misję potrzebowałyby sześciu miesięcy na jego obsługę. Pierwsze zdjęcia zaplanowano na czerwiec 2022 r. Lustro będzie publikowane przez cały lot do L2.

Nadzwyczajne wybrzuszenie do obserwacji wszechświata

Oczywiste jest, że ten punkt Lagrange 2 nie został wybrany przypadkowo. Jest to niezwykły występ obserwacji kosmosu, z dala od Słońca i Ziemi, który pozwala Jamesowi Webbowi osiągać bardzo ambitne cele naukowe. Na tej odległości teleskop i jego cztery instrumenty (z których dwa są dostarczane przez Europę), pod osłoną termiczną, będą działać nieprzerwanie w temperaturze -253°C, temperaturze bliskiej zero absolutne, ustalono na -273,15°C.

READ  Aktualizacja Tales of Arise: nowi bohaterowie i data premiery w płonącym zwiastunie, wydania specjalne, wydania nowej generacji i rozgrywka, łącznie!

Zrozumiesz, że głównym zmartwieniem L2 jest to, że Słońce, Ziemia i Księżyc będą stale „za” osłoną przeciwsłoneczną, tak aby teleskop i jego instrumenty były zawsze w zimnie i ciemności. Ponieważ JWST będzie towarzyszyć Ziemi wokół Słońca, wszystkie miejsca na niebie staną się obserwowalne przez okres co najmniej 50 dni. Więc całe niebo będzie w zasięgu Naukowcy astronomii W ciągu roku, z wyjątkiem Układ Słoneczny w pomieszczeniu, czyli słońce, MercureA Wenus i Ziemia.

To obserwatorium kosmiczne musi działać przez co najmniej pięć lat. Ma dość „paliwa” na 10 lat.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?