Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jakie masz plany na wakacje po dwóch miesiącach wakacji?

Po kilku tygodniach lata niektórzy letnicy już zaczynają planować wakacje. Między obawami, że mogą się zdenerwować, a wahaniem w książce. Referencje – rekomendacje.

„Przyjeżdżasz na wakacje?” Podczas gdy przerwa wiosenna właśnie zakończyła się w trudnym kontekście, w środku pandemii Covid-19, że trzecie zamknięcie jeszcze się oficjalnie nie zakończyło, a podróż pozostaje ograniczona w promieniu 10 kilometrów, nadszedł już czas na część prawie 35 milionów Francuzów wyjeżdża każdego lata, aby przygotować się do wakacji.

„Nie ma sposobu, aby zrobić to ponownie, jak w zeszłym roku”.

Tak jest w przypadku Mary *, 46-letniej nauczycielki i matki 11-latki, która już dwukrotnie zarezerwowała swój letni pobyt. Na bezpieczeństwo stawiam na wakacje we Francji.

„W zeszłym roku zrobiliśmy to wyjątkowo wcześnie, na początku roku, ale epidemia zniweczyła wszystkie nasze plany” – powiedziała BFMTV.com.

Zimą już zarezerwowała tydzień w nadmorskiej wiosce wakacyjnej z synem, matką, siostrą i siostrzenicą. Jednak w obawie przed społeczeństwem i aby nie narażać babci na potencjalne ryzyko zakażenia rezydencja została odwołana. Dlatego rodzina mieszkająca w Ile-de-France niechętnie wynajmuje dom na wsi w promieniu 100 kilometrów z obawy, że podróże pozostaną ograniczone.

Ale po zniesieniu ograniczeń tuż przed latem Marie ponownie odwołała tę rezydencję, aby ostatecznie wybrać tygodniowy wynajem w Manche, a także kilka dni w Ardèche, aby dołączyć do ojca jej syna, który tam pracował. – Ale w ostatniej chwili wszystko było pełne, jak pamiętasz. Codziennie były różne pokoje i nie były zbyt wygodne, a także nie były idealne na wakacje.

W tym roku Mary nie mogła przegapić wakacji i czekać na oficjalne ogłoszenia – co było przyczyną kilku zmian w jej planie w zeszłym roku. Cieszy się, „Moja mama została zaszczepiona, będziemy mogli spokojnie wyjechać do wioski wakacyjnej, do której jechaliśmy zeszłego lata”, gdzie pobyt był przedmiotem uznania. Zarezerwowała też już miejsce na pobyt w Ardèche, gdzie jej partner znowu będzie pracował.

„Nie zamierzam czekać, aż rząd zwleka, poda sprzeczne informacje, dopóki w końcu nie powie nam w ostatniej chwili:„ To dobrze, możesz pojechać na wakacje ”.

„Nie śmiem popełniać”

Jeśli Thierry Breton, europejski komisarz ds. Przemysłu i turystyki, zadeklaruje, że rzeczywiście można „rozpocząć planowanie wakacji letnich w Europie”, to premier Jean Castex, Ostrzegł i podkreślił, że „zdecydowanie” nie będzie to urlop „całkowicie naturalny”.. Rozważa się również wydanie europejskiego paszportu zdrowia umożliwiającego podróżowanie do Europy. Ale szczepienie nie będzie obowiązkowe, może wystarczyć negatywny test łańcuchowej reakcji polimerazy.

READ  Arabia Saudyjska chwali współpracę Sudanu z międzynarodowymi mechanizmami praw człowieka

Nie uspokaja to Melanie *, 34-letnia menadżerka, która postanowiła odłożyć swój plan podróży do Izraela ze swoim chłopakiem do następnej jesieni. Jednak małżonkowie są przyzwyczajeni do wyjazdów za granicę każdego lata i robią to wcześnie w przypadku rezerwacji. Ale w tym roku dziewczyna się waha.

„Wmawiamy sobie, że może uda nam się pojechać do kraju europejskiego i będzie to mniej skomplikowane” – wyjaśnia dla BFMTV.com. Myśleliśmy o Włoszech. Ale obawiam się, że to się nie stanie w końcu. Jest to możliwe że będzie kwarantanna, a my jesteśmy proszeni o szczepienie, gdy cię nie ma. Mamy pierwszeństwo lub zostało po prostu anulowane w ostatniej chwili. Czynsz. Ponadto nie jest łatwo uzyskać odszkodowanie. „

Już podczas pierwszej rezerwacji małżonkowie musieli podróżować do Polski. Melanie twierdzi, że musiał walczyć z liniami lotniczymi, aby zachować swoje aktywa na biletach lotniczych. „Zaczęliśmy szukać domu na tydzień z przyjaciółmi we Francji, ale ceny są wysokie”. Jeśli jest wiele grup oferujących oferty komercyjne Plus pewna elastyczność bez bezpłatnego lub bezpłatnego odraczania lub anulowania rezerwacji, aby zachęcić do rezerwacji, faktem jest, że w Mediolanie organizacja wakacji jest wyłączona. „Czekamy, aby zobaczyć, jak się rozwinie”.

„Tak szybko, jak mogę, idę.”

Takie jest również zdanie Jennett *, 82-letniej byłej psychiatry, która spędza emeryturę w podróży. „Średnio każdego roku podróżuję za granicę trzy lub cztery razy i biorę udział w dwóch pieszych wycieczkach”, powiedział stronie internetowej BFMTV.com z lat 80., która twierdzi, że „dużo podróżowałem”. Ostatnie wycieczki przed pierwszą rezerwacją: Dubaj i Norwegia, aby „zobaczyć zorzę polarną”. Rok wcześniej była to wyprawa polarna do Arktyki i Laosu.

W obliczu wątpliwości co do epidemii i ograniczeń w dostępie transgranicznym, Genette mówi, że jest „wyczerpana” i wbrew swoim nawykom jeszcze przez kilka miesięcy nie zachowała niczego.

„Czekam, żeby wiedzieć, w jakim sosie zjeść. Mam nadzieję, że przynajmniej będę mógł przenieść się do Francji od czerwca i odwiedzić moją rodzinę na południowym zachodzie oraz przyjaciół w Ariège i Tarn-et-Garonne”.

Zwłaszcza, że ​​została zmuszona do rezygnacji z trzech zaplanowanych w zeszłym roku wycieczek: Chin, Korei Południowej i Kaukazu oraz jednej z dwóch wycieczek pieszych. Ale emerytka tupie nogami i dusi hamulce. „Szczególnie mam nadzieję, że we wrześniu będę mógł ponownie wyjechać za granicę, po prostu na to czekam. Wyjeżdżam najszybciej, jak będę mógł”.

READ  Geka świętuje rozbudowę swojej siedziby w Bechhofen w Niemczech

„Trudne do pokazania”

Inni są bardziej optymistyczni. Podobnie jak Laure *, 34-letnia projektantka mody już zarezerwowała swoje trzytygodniowe wakacje w Apulii we Włoszech, w sierpniu, ze swoim partnerem i dwuletnią córką.

„Chcieliśmy wyjechać za granicę i minęło trochę czasu, odkąd oglądaliśmy go bez podejmowania decyzji” – wyjaśnia BFMTV.com. Zakochaliśmy się, a potem powiedzieliśmy sobie, że im dłużej czekamy, tym mniej znajdziemy coś, chciał. „

Szczegóły, które ich przekonały: bezpłatna anulacja do połowy czerwca. „Słyszeliśmy pozytywne zapowiedzi władz. Powiedzieliśmy sobie, że turystyka zostanie wznowiona tego lata” – mówi Laure. Młoda rodzina również chce wyjechać w czerwcu, częściej we Francji, ale nie może „przekroczyć progu” rezerwacji.

„Mamy wrażenie, że jest jeszcze za wcześnie i że nie będziemy mogli się ruszyć. To prawda, że ​​w tym roku było to trudne do przewidzenia i tak jest nadal”.

Świadkowie oznaczeni * chcieli podać tylko swoje imię.