Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Konta nadal nie są certyfikowane, ale licytacja zostaje wznowiona w poniedziałek

Solutions 30 wznowi notowanie w poniedziałek, 24 maja, ale nie wyklucza „odpisu”, a jego sytuacja finansowa pozostaje kwestionowana, podczas gdy EY, jej audytor, zdaniem spółki, „nie jest w stanie wydać opinii „w swoich rocznych sprawozdaniach finansowych za 2020 r.

We wtorek luksemburska firma usługowa została skrytykowana przez Autorité des marchés Financiers (AMF), który zarzucił jej niepublikowanie rocznego sprawozdania finansowego w ciągu czterech miesięcy od zakończenia ostatniego roku obrotowego, zgodnie z wymaganymi przepisami.

Ale do 30 roku potwierdził w piątek wieczorem, że nadal nie jest w stanie tego zrobić z powodu braku certyfikatu od audytora, EY.

„Podczas komitetu audytu, który odbył się 20 maja 2021 r., Audytor spółki 30 EY Solutions poinformował spółkę, że nie jest w stanie wyrazić opinii na temat jej rocznych sprawozdań finansowych za rok 2020, bez przedłożenia końcowego raportu zawierającego Na podstawie tej niemożności wyrażenia opinii ”- poinformowała firma Solutions 30 w komunikacie prasowym.

„W chwili publikacji tego komunikatu prasowego końcowy raport z audytu nie był dostępny” – mówi Solutions 30, wyjaśniając, że „Stanowisko EY, które wskazuje, że nie jest w stanie wyrazić opinii, jest niezwykłe: nie stanowi certyfikacji, certyfikacji kwalifikacyjnej lub opinia nieprzychylna ”.

Firma, która wskazała podczas rozmowy prasowej, że ma siedzibę w Saint-Denis, w Seine-Saint-Denis, zwróciła się do Sądu Handlowego Bobigny o „wyznaczenie rozjemcy do pomocy” i udzielenie odpowiedzi na pytania partnerów firmy, klientów lub na przykład dostawcy.

W oświadczeniu wysłanym do Agence France-Presse w piątek wieczorem, EY Luxembourg powiedział, że nie może komentować z powodu „tajemnicy zawodowej”.

Jednak firma dodaje: „Należy zauważyć, że dane przekazane w komunikacie prasowym Solutions 30 odzwierciedlają zarzuty firmy, a nie EY Luxembourg”.

Oskarżenia o „pranie brudnych pieniędzy” i „oszustwo”

To kolejny krok naprzód dla tej firmy, której ścieżka została nadużyta w ostatnich miesiącach po oskarżeniach o „pranie brudnych pieniędzy” i „oszustwo” z anonimowego raportu przekazanego przez amerykańskiego aktywistę Muddy Waters Fund, który postawił na spadek udziału of Solutions 30 Cena: Od momentu osiągnięcia szczytu w grudniu 2020 r., Cena ta spadła o połowę.

READ  Zapis dwóch sióstr rozdzielonych wojną na Ukrainie

W kwietniu raport Deloitte wyjaśnił sprawę, stwierdzając, że „nie zidentyfikowano żadnego elementu, który pozwoliłby na potwierdzenie zarzutów prania pieniędzy w związku z przestępczością zorganizowaną”.

We Francji, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii i Polsce Solutions 30 ogłosiło przy okazji obrót w wysokości 819,3 mln euro i EBITDA w wysokości 106,5 mln euro (+ 19%).

Ale dwa tygodnie później, 10 maja, operator giełdy, Euronext, został poproszony o zawieszenie notowania jego nazwiska na giełdzie w Paryżu, bez podawania dalszych wyjaśnień.

Solutions 30 ogłosiło w piątek, że zwróciło się do Euronext Paris o „wznowienie notowań pod jego adresem od poniedziałku 24 maja”, „pomimo braku rocznego sprawozdania finansowego i konkretnego harmonogramu jego publikacji”.

Spółka nie wykluczyła również ostatecznego wyjścia z notowań, wskazując, że „rozpoczęła proces wyboru doradców bankowych w celu stymulowania poszukiwania akcjonariusza referencyjnego (akcjonariuszy referencyjnych)”, projekt, który „może trwać aż do wycofania z giełdy. „

W każdym razie jej zarząd wyznaczył coroczne walne zgromadzenie akcjonariuszy na 30 czerwca 2021 r., „Termin regulacyjny”. Zapewnia, że ​​„dokumenty przygotowujące do tego zgromadzenia będą zatem dostępne dla akcjonariuszy 31 maja”.

Firma Solutions 30 mówi wreszcie, że analizuje „możliwość zatrudnienia nowego audytora dla firmy”.

Carson Block, założyciel funduszu aktywistów Muddy Waters, odpowiedział w piątek wieczorem, mówiąc: „Zaleca się, aby nie polegać na wcześniej ogłoszonych wynikach z 2020 r., Ponieważ mogą one zawierać znaczące błędy”. Muddy Waters jest od stycznia przedmiotem skargi dotyczącej zniesławienia złożonej przez Solutions 30.