Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak zainstalować aktualizację bez czekania na publikację

Czy masz komputer z systemem Windows zgodny z systemem Windows 11 i chcesz teraz zainstalować nowy system Microsoft? Oto jak to zrobić.

Windows 11: Jak zainstalować aktualizację bez czekania na wdrożenie

Windows 11 jest już dostępny. Aktualizacja systemu Windows 10 jest bezpłatna, a nowa wersja systemu będzie wypuszczana stopniowo w 2022 roku. Jeśli Twój komputer jest kompatybilny, możesz go zaktualizować teraz.

Sprawdź, czy Twój komputer jest zgodny z systemem Windows 11

Musisz najpierw sprawdzić, czy Twoje urządzenie jest piękne i kompatybilne z Windows 11.

Firma Microsoft udostępniła online narzędzie PC Health Check, które pozwala sprawdzić, czy Twój sprzęt spełnia wszystkie kryteria.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji Computer Health Checkup wystarczy kliknąć opcję Sprawdź teraz w sekcji Wyświetl system Windows 11 (sic). Jeśli komputer zaznaczy wszystkie pola, narzędzie wyświetli komunikat „Ten komputer spełnia wymagania systemu Windows 11”.

Nie czekaj z publikacją: jakie jest zagrożenie dla komputera?

Wdrażanie systemu Windows 11 będzie bardzo stopniowe z kilku powodów. Po pierwsze, im więcej komputerów szybko migruje do systemu Windows 11, tym bardziej problematyczny błąd dotknie dużą liczbę urządzeń. Jest to więc dobry sposób na ułatwienie odbioru nowego systemu. W ten sposób firma Microsoft i jej partnerzy pracują nad jakością sterowników dla różnych komponentów komputera. Jeśli Microsoft nie zaoferuje aktualizacji, może to być spowodowane tym, że firma uważa, że ​​komponent w twoim komputerze lub jedno z twoich urządzeń peryferyjnych prawdopodobnie będzie teraz mniej dobrze działać z systemem Windows 11.

Należy więc pamiętać, że chcąc wymusić aktualizację bez czekania, komputer może doświadczyć spadku wydajności. Korzystaj z tej opcji tylko wtedy, gdy jesteś dobrze świadomy ryzyka.

Poproś o aktualizację za pomocą Windows Update

Najłatwiejszym sposobem zażądania aktualizacji bez czekania na wdrożenie jest skorzystanie z witryny Windows Update. Wykonując ręcznie „sprawdź dostępność aktualizacji”, firma Microsoft pokaże, że chcesz uzyskać priorytetowy dostęp. System będzie wtedy mógł zaoferować pobranie i zainstalowanie systemu Windows 11.

READ  7 szalonych programów, których nie powinieneś przegapić w środę 🔥🔥

Przejdź do witryny Microsoft .

Firma Microsoft oferuje w swojej witrynie kreatora instalacji systemu Windows 11, który umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie instalacji, jeśli komputer zostanie uznany za zgodny.

Po prostu daj się poprowadzić narzędziu.

Windows 11: Jak zainstalować aktualizację bez czekania na wdrożenie

Zainstaluj aktualizację z ISO

Istnieje inny szybszy sposób na wymuszenie aktualizacji do systemu Windows 11 na kompatybilnym komputerze. Metoda jest inna, ale proces jest taki sam w przypadku systemu Windows, więc nie wpłynie to na licencję lub dane inaczej niż korzystanie z usługi Windows Update.

Pierwszym krokiem jest legalne pobranie systemu Windows ISO i przygotowanie dysku USB do instalacji.

Na tej stronie kliknij Pobierz w obszarze Pobieranie obrazu dysku dla systemu Windows 11 (ISO), a następnie wybierz język i kliknij Pobierz 64-bitowy, aby pobrać obraz ISO systemu Windows 11 (od około 4 GB).

Windows 11: Jak zainstalować aktualizację bez czekania na wdrożenie

Po zakończeniu tego procesu kliknij dwukrotnie plik ISO (alternatywnie kliknij plik prawym przyciskiem myszy i „zamontuj” lub kliknij plik prawym przyciskiem myszy i „Otwórz za pomocą Eksploratora plików”). W otwartym folderze uruchom plik „setup.exe”. Wtedy wszystko, co musisz zrobić, to poprosić o aktualizację do nowego systemu.

Po kilku ponownym uruchomieniu będziesz w systemie Windows 11.