Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak śmierć Izabeli ożywiła debatę o wirtualnym zakazie aborcji w Polsce

– Jeszcze nie jeden. Żądanie zostało wypisane dużymi literami w sobotę, 6 listopada, w tożsamościach dziesiątek tysięcy protestujących w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Berlinie czy Oslo. Wszyscy wyszli na ulice i oddali ostatni hołd Isabelli Dick Pszczyna”, 30-letni mężczyzna, który zmarł z powodu dobrowolnej aborcji (aborcji) w szpitalu w tym polskim mieście.

Znak z hasłem "Jeszcze nie jeden" Podczas demonstracji w Warszawie (Polska) 6 listopada 2021 r.  (WOJTEK RADWAŃSKI / AFP)

Jolanda Butchovska, prawniczka rodziny Isabella, Młoda dziewczyna zabiła pierwsza (polski link) Wyrok Trybunału Konstytucyjnego sprzed roku. W październiku 2020 r. organ dostosował się do stanowiska ultrakonserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), która rządzi od 2015 r., zakazując aborcji w przypadku poronienia płodu. Nawet jeśli są te wady „Niezmienny” Po urodzeniu dziecka może również nastąpić poronienie lub śmierć. Jednak w krajach europejskich, w których dostęp do aborcji jest bardzo ograniczony, 98% aborcji wykonanych w Polsce w 2020 roku zostało wykonanych właśnie z tego powodu.

W praktyce aborcja jest prawie zakazana, a liczba procedur prawnych w ciągu roku spadła z 1000 do 300. Obecnie istnieją dwa uznane powody przerwania ciąży : Jeśli jest wynikiem gwałtu lub stosunku płciowego, lub jeśli życie matki jest zagrożone.

Według prawnika rodzinnego Isabelli młoda kobieta znajdowała się właśnie w tej drugiej sytuacji. 30-letnia Polka miała gorączkę około 40 stopni Celsjusza, gdy była w 22 tygodniu ciąży, a jej worek z wodą był uszkodzony i zabrano ją do szpitala. Le Figaro. Opiekunowie mają Stwierdzono, że nie ma płynu owodniowego i potwierdzono, że ma wady płodu., Odnosi się do franceinfo do Jolanty Budzowskiej.

„Została przyjęta z powodu obaw lekarzy przed wstrząsem septycznym i poronieniem”.

Jolanda Butsovska, prawniczka rodziny Isabella

do francjiinfo

Ale lekarze odmówili wykonania aborcji „Unikaj infekcji”– zaznacza prawnik. Dziecko waży 485 gramów. Na razie muszę leżeć w łóżku ze względu na prawo aborcyjne. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać, aż umrze., napisała do swojej matki ze szpitala Isabella w wiadomościach tekstowych upublicznionych przez jej rodzinę. Kto wie, że to jego? „Życie [était] W niebezpieczeństwie „Dodał w kolejnym wpisie paniki: „Mam nadzieję, że nie mam sepsy, bo inaczej nie wyjdę z tego”.

Isabella, która jest mężatką i już matką 9-letniej córki, tak naprawdę nie wyszła. „Po niespełna 24 godzinach w szpitalu zmarł z powodu wstrząsu septycznego”., Jolanta Budzowksa W skrócie. Po potwierdzeniu, że pacjent był leczony zgodnie z obowiązującym prawem, szpital Pszczyna podobno zwolniła dwóch lekarzy za błąd medyczny Świat. Śledztwo prowadzone przez prokuratora okręgowego Gadovis ma ustalić, czy opiekunowie byli narażeni na niebezpieczeństwo dla jego życia.

Ze swojej strony Ministerstwo Zdrowia napisało na Twitterze: „D.Jeśli w grę wchodzi życie lub zdrowie (np. infekcja macicy, krwotok itp.), ciąża jest dozwolona natychmiast.” Ale aborcja dla Jolandy Butsovki „Nie zrobiono tego, ponieważ lekarze obawiali się, że zostaną oskarżeni za pomoc przy aborcji”., Przestępstwo obecnie zagrożone karą do trzech lat więzienia w Polsce.

Wiele dobrowolnych organizacji charytatywnych widzi w rezultacie tę tragedię „Wyłącz efekt” Ustawy o opiekunach, to „Więcej wyjaśnień” Tekst, uwaga, aby się chronić Świat. „Wiedzą, że nie można nic zarzucić, jeśli walczą o uratowanie płodu za wszelką cenę”., Szanowany Christina Kakpura, przewodnicząca Fundacji Kobiet i Planowania Rodziny (Federa), udzieliła wywiadu dla gazety.

A sytuacja może się pogorszyć. Polski parlament powinien właściwie omówić Ustawę Obywatelską, która ma na celu zakazanie aborcji w każdych okolicznościach. Według Uwolnienie, tekst zaproponowany przez ruch Fundacji Pro Life, oferuje do 25 lat więzienia w przypadku przerwania ciąży. Prosimy, aby było ’Nic [mort] Dalej’, Ale wiemy, że to potrwa, dopóki polski nie uczyni aborcji darmową, bezpieczną, legalną i dostępną., Ostrzeżenie Franceinfo skontaktowała się z Marą Clark, założycielką sieci wsparcia aborcji.

Według tej organizacji pozarządowej Isabella nie jest odosobnionym przypadkiem. „Skontaktowało się z nami kilka kobiet, w tym dwie, odkąd zmarła. Lekarze stwierdzili, że ich ciąża zagraża życiu. Ci sami lekarze odmówili im pomocy.”, zeznała Mara Clark.

Tak więc tysiące kobiet jest zmuszanych do samodzielnej aborcji. Cytowane ONZ UwolnienieSzacuje się, że co roku do tego testu przystępuje od 80 000 do 180 000 Polek, zwykle wysyłanych za pośrednictwem tabletek aborcyjnych lub stowarzyszeń zamawianych przez Internet. Sieć Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ze stycznia zezwoliło na aborcję 34 000 kobiet, ujawniając nieograniczoną aborcję (która zrzesza sześć organizacji). Le Picaro.

Kilka tysięcy z nich było pod opieką za granicą, zwłaszcza w Czechach czy Niemczech. „Zapewniamy im informacje, wsparcie (…) lub pomoc finansową na wyjazd do innych krajów i dokonanie aborcji, jeśli tego potrzebują. Pozwalać na „, wyjaśnia franceinfo Mara Clark. „Przede wszystkim chcemy uniemożliwić kobietom korzystanie z nieuczciwych i nieuczciwych kanałów kariery aborcyjnej. Posiadamy listę zaufanych klinik i szpitali, Współpraca Marta Machalovskaya, na łamach sieci Chiosia Chezia Świat.

„Nasze potrzeby wciąż rosną. Nasza sieć musi się rozwijać”.

Marta Machalowska, członek Sieci Ciocia Czesia

Na tym świecie „

Podczas parady ku czci Izabeli na ulicach Warszawy w sobotę 6 listopada wiele znaków zostało ponumerowanych.”222 922 597″ : Linia kryzysowa bez granic aborcji, Dostarcza informacji na temat aborcji, zwłaszcza za granicą. Jeden z ostatnich sposobów dla kobiet, które chcą dokonać aborcji bez ryzyka w więzieniu lub dla kobiet, które chcą tam stracić życie.

READ  Polska chce nadal kontrolować wjazd na granicę