Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

1989–2022: Przegląd ostatnich 33 lat od niepodległości Polski do współczesności

Dokładnie 33 lata minęły między pierwszymi półdemokratycznymi wyborami 1989 i 2022, w którym Chrystus został ukrzyżowany. Jest to liczba stopni ciepła w stosunku do temperatury wrzenia wody w skali Newtona. Czy w Polsce się gotuje?

Na początku tego roku, pozytywnie nastawiony do uczestnictwa, Christoph Durovsky, były wielki korespondent i świadek swoich czasów, wyciąga wnioski z przeszłości, dokonując przeglądu wydarzeń, które zbudowały dzisiejszą Polskę. Czy nie musimy wiedzieć, dokąd zmierzamy i skąd pochodzimy?

Niech wiosna nadejdzie wkrótce!

W czerwcu 1989, Po wyborach częściowych, Polska odzyskuje niepodległość.

Pół roku później, 31 grudnia 1989 roku, weszła w życie słynna reforma gospodarcza Leszka Balcerowicza.

W 1989 został ministrem finansów w pierwszym niekomunistycznym rządzie Tadeusza Mazowieckiego I doprowadził do chwalebnego Reformy ekonomiczne, otwiera się na wolny rynek.

33 lata temu reforma unicestwiła reżim komunistyczny, jednocześnie podejmując bardzo bolesne projekty, które spotkały się z krytyką, ale zakończyły się sukcesem.

Bon gospodarczy z Polski

Nie będę przed Państwem ukrywał, że wierzyłem, że ta seria reform w 1989 r. będzie szybka i że nastroje polarników zmienią się równie szybko, jak zmiany gospodarcze.

Okazuje się, że w ciągu kilku lat nasze życie znacznie się poprawiło.

Innowacje technologiczne i technologiczne wylądowały w Polsce. Bogactwo narodów polarnych rośnie z roku na rok dzięki ich pomysłowości w każdych okolicznościach.

Zaczęli podróżować, eksportować, innymi słowy, bezpośrednio zajęli cały świat i byli zdumieni ich zdolnościami do przemiany.

Walczyli z powszechną inflacją i pomimo krytyki dokończyli transformację gospodarczą kraju.

Skręt lat 2010

W latach 2010-tych polskie magazyny biznesowe z dumą określały Unię jako dziecinną, a następnie pogrążyły się w największym kryzysie znanym od II wojny światowej.

Wszystko idzie dobrze, ale…

உள்ளன Zawsze są te ciemne strony biegunów, które przyciemniają obraz w rotacji.

Lata komunizmu lub równość to ich skłonność do zazdrości i nostalgii, jeśli chodzi o równe dzielenie ubóstwa.

READ  Polska stoi przed wyzwaniami związanymi z odchodzeniem od węgla

Szczerze mówiąc, większość ludzi w społeczności ma postawę „dłużnika”.

Wyjaśniono:

Pójdziemy i znajdziemy to, co należy do nas !

Jasne, to początek izolacji

PiS (Prawo i Sprawiedliwość) Prawo i Sprawiedliwość) Potrafił wykorzystać te rozczarowania, aby wygrać wybory dwa razy z rzędu.

Wszystko to zostało rozwiązane demokratycznie. Tak ale

Emocjonalne manipulacje grupy „patriotycznej” mają wiele konsekwencji.

Polska duma umieszczana jest na politycznym spektrum, prowokując np. konflikty z Unią Europejską, Stanami Zjednoczonymi i ich sojusznikami. Wszystkie kraje sąsiednie w granicach kraju. Polska staje się coraz bardziej izolowana i coraz bardziej podzielona, ​​podzielona i wewnętrznie izolowana.

Dzieją się więc trzy złe rzeczy: epidemia i inflacja pogarszają sytuację gospodarczą i społeczną.

Nadzieja karmi nasze życie i historię

Bardzo mi przykro, że na początku 2022 roku moje myśli są małe.

Pamiętaj, że Polacy bardzo narzekają, ale poza tym jest jeszcze nadzieja.

Nasze doświadczenie Od czasów komunizmu Kryzysy epidemiczne i polityczne utwierdzają nas w przekonaniu, że wszystko minie.

21 marca będzie wiosna. Wtedy możemy się temu przyjrzeć, prawda?

Christoph Drowowski Korespondent czołowy w Le Figaro, korespondent w Warszawie, korespondent Polskiego Radia i Telewizji w Paryżu i Brukseli, prezenter w TVP, zastępca redaktora naczelnego TV Biznes, autor raportów historycznych i książek oraz ekonomii. Cieszył się „na żywo” wszystkimi najważniejszymi wydarzeniami historycznymi, które zmieniły Polskę w ciągu ostatnich 40 lat. Angażujemy się w popularną kampanię komunikacyjną z udziałem słynnego „polskiego hydraulika”.

Jako dyplomata RP Christophe stacjonuje w Belgii i Luksemburgu.