Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak Facebook pozwala liderom oszukiwać swoich ludzi

Użytkownik Facebooka może mieć tylko jedno konto. Ale może tworzyć wiele stron z możliwością polubienia, komentowania i udostępniania innych kont, tworząc w ten sposób „fałszywy post”. Brytyjskie codzienne dochodzenie ujawniło, że ta luka w przepisach Facebooka przyczynia się do powszechnych oszustw Stróż.

Facebook kilkakrotnie pozwalał liderom i politykom oszukiwać mieszkańców lub nękać przeciwników na swojej platformie, pomimo ostrzeżenia firmy o tych środkach.

Stróż Miał dostęp do bogatych dokumentów wewnętrznych pokazujących sposób leczenia ponad 30 przypadków manipulacji politycznej w 25 krajach, które zostały odkryte przez pracowników firmy.

Facebook pozwala na poważne naruszenia na swojej platformie w małych, biednych i niezachodnich krajach, ale szybko zajmuje się sprawami, które przyciągają uwagę mediów lub wpływają na Stany Zjednoczone lub inne bogate kraje. Manipulacje polityczne, które szczególnie dotknęły Stany Zjednoczone, Tajwan, Koreę Południową i Polskę, wywołały szybką reakcję, podczas gdy manipulacje polityczne w Afganistanie, Iraku, Mongolii, Meksyku i wielu innych krajach Ameryki Łacińskiej wywołały niewielką lub żadną reakcję.

„Na Facebooku dzieje się wiele szkodliwych działań, z którymi firma nie wchodzi w interakcje, ponieważ nie uważa ich za wystarczająco istotne zagrożenia dla swojego wizerunku” – Sophie Chang ostrzega. Jako ekspert ds. Dużych zbiorów danych pracowała nad zwalczaniem nieuczciwych zachowań w dziale integralności Facebooka [elle ne fait plus partie de l’entreprise aujourd’hui]. „To nie Facebook płaci za to cenę, ale cały świat”.

Próby konwersji

Facebook zobowiązał się do walki z manipulacjami politycznymi w kraju po historycznej porażce wyborów w USA w 2016 r., Kiedy rosyjscy agenci utworzyli fałszywe konta, aby oszukać i podzielić amerykańskich wyborców. Jednak firma wielokrotnie powstrzymywała się od działania, gdy zostało udowodnione, że niektórzy przywódcy majstrowali przy jej narzędziach i przekształcali je.

Sophie Zhang została zwolniona za słabe wyniki we wrześniu 2020 r. Ostatniego dnia opublikowała pożegnalną notatkę, w której wyjaśniła, że ​​jest „Znaleziono kilka jawnych prób porwania na dużą skalę przez zagraniczne rządy w celu oszukania ich obywateli”. I krytyka społeczeństwa za to, że nie reaguje na te działania. „Wiem, że moje ręce są teraz poplamione krwią”. Ona dodała.

READ  Arabia Saudyjska chwali współpracę Sudanu z międzynarodowymi mechanizmami praw człowieka

Jeśli Sophie Zhang przemówi dzisiaj, są szanse, że jej odkrycia zmusią Facebooka do uświadomienia sobie ich wpływu na resztę świata. „Facebook tak naprawdę nie chce z tym walczyć. Jego jedyną motywacją jest strach, że ktoś da mu znać na zewnątrz i ujawni wielki skandal, który właśnie robię”. Ona ufa. Ważna rzecz w nieautentycznej działalności [activité ou comportement sur la plateforme qui induisent les utilisateurs en erreur], Nie może być widziane. Nie możesz czegoś naprawić, jeśli nie wiesz, że istnieje ”.

Liz Bourjois, rzeczniczka Facebooka, odpowiedziała: „Zdecydowanie nie zgadzamy się z tym, jak pani Zhang kategoryzuje nasze priorytety i procedury usuwania przejęć z naszej platformy. Aktywnie badamy te naruszenia na całym świecie i mamy dedykowane zespoły, które zajmują się tym zadaniem. W rezultacie zdemontowaliśmy ponad sto sieci za pomocą „ Skoordynowane nieautentyczne zachowanie ”. Około połowa z nich to sieci w kraju i obejmowały one cały świat, na przykład Amerykę Łacińską, Bliski Wschód, Afrykę Północną i region Azji.

[…]

Julia Carey Wong

Przeczytaj oryginalny artykuł

Źródło

Niepodległość i jakość oznaczają ten urodzony w 1821 roku tytuł, w którym mieszkają niektórzy z najbardziej szanowanych publicystów w kraju. Stróż Jest to wiodący magazyn dla intelektualistów, pedagogów i związkowców. Przeznaczone dla

[…]

Czytaj więcej