Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak Facebook pozwala liderom oszukiwać swoich ludzi

Jak Facebook pozwala liderom oszukiwać swoich ludzi

Użytkownik Facebooka może mieć tylko jedno konto. Ale może tworzyć wiele stron z możliwością polubienia, komentowania i udostępniania innych kont, tworząc w ten sposób „fałszywy post”. Brytyjskie codzienne dochodzenie ujawniło, że ta luka w przepisach Facebooka przyczynia się do powszechnych oszustw Stróż.

Facebook kilkakrotnie pozwalał liderom i politykom oszukiwać mieszkańców lub nękać przeciwników na swojej platformie, pomimo ostrzeżenia firmy o tych środkach.

Stróż Miał dostęp do bogatych dokumentów wewnętrznych pokazujących sposób leczenia ponad 30 przypadków manipulacji politycznej w 25 krajach, które zostały odkryte przez pracowników firmy.

Facebook pozwala na poważne naruszenia na swojej platformie w małych, biednych i niezachodnich krajach, ale szybko zajmuje się sprawami, które przyciągają uwagę mediów lub wpływają na Stany Zjednoczone lub inne bogate kraje. Manipulacje polityczne, które szczególnie dotknęły Stany Zjednoczone, Tajwan, Koreę Południową i Polskę, wywołały szybką reakcję, podczas gdy manipulacje polityczne w Afganistanie, Iraku, Mongolii, Meksyku i wielu innych krajach Ameryki Łacińskiej wywołały niewielką lub żadną reakcję.

„Na Facebooku dzieje się wiele szkodliwych działań, z którymi firma nie wchodzi w interakcje, ponieważ nie uważa ich za wystarczająco istotne zagrożenia dla swojego wizerunku” – Sophie Chang ostrzega. Jako ekspert ds. Dużych zbiorów danych pracowała nad zwalczaniem nieuczciwych zachowań w dziale integralności Facebooka [elle ne fait plus partie de l’entreprise aujourd’hui]. „To nie Facebook płaci za to cenę, ale cały świat”.

Próby konwersji

Facebook zobowiązał się do walki z manipulacjami politycznymi w kraju po historycznej porażce wyborów w USA w 2016 r., Kiedy rosyjscy agenci utworzyli fałszywe konta, aby oszukać i podzielić amerykańskich wyborców. Jednak firma wielokrotnie powstrzymywała się od działania, gdy zostało udowodnione, że niektórzy przywódcy majstrowali przy jej narzędziach i przekształcali je.

Sophie Zhang została zwolniona za słabe wyniki we wrześniu 2020 r. Ostatniego dnia opublikowała pożegnalną notatkę, w której wyjaśniła, że ​​jest „Znaleziono kilka jawnych prób porwania na dużą skalę przez zagraniczne rządy w celu oszukania ich obywateli”. I krytyka społeczeństwa za to, że nie reaguje na te działania. „Wiem, że moje ręce są teraz poplamione krwią”. Ona dodała.

READ  Unia Europejska grozi nałożeniem sankcji na Węgry - Wyzwolenie

Jeśli Sophie Zhang przemówi dzisiaj, są szanse, że jej odkrycia zmusią Facebooka do uświadomienia sobie ich wpływu na resztę świata. „Facebook tak naprawdę nie chce z tym walczyć. Jego jedyną motywacją jest strach, że ktoś da mu znać na zewnątrz i ujawni wielki skandal, który właśnie robię”. Ona ufa. Ważna rzecz w nieautentycznej działalności [activité ou comportement sur la plateforme qui induisent les utilisateurs en erreur], Nie może być widziane. Nie możesz czegoś naprawić, jeśli nie wiesz, że istnieje ”.

Liz Bourjois, rzeczniczka Facebooka, odpowiedziała: „Zdecydowanie nie zgadzamy się z tym, jak pani Zhang kategoryzuje nasze priorytety i procedury usuwania przejęć z naszej platformy. Aktywnie badamy te naruszenia na całym świecie i mamy dedykowane zespoły, które zajmują się tym zadaniem. W rezultacie zdemontowaliśmy ponad sto sieci za pomocą „ Skoordynowane nieautentyczne zachowanie ”. Około połowa z nich to sieci w kraju i obejmowały one cały świat, na przykład Amerykę Łacińską, Bliski Wschód, Afrykę Północną i region Azji.

[…]

Julia Carey Wong

Przeczytaj oryginalny artykuł

Źródło

Niepodległość i jakość oznaczają ten urodzony w 1821 roku tytuł, w którym mieszkają niektórzy z najbardziej szanowanych publicystów w kraju. Stróż Jest to wiodący magazyn dla intelektualistów, pedagogów i związkowców. Przeznaczone dla

[…]

Czytaj więcej