Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jaguar XJC: potężny restomod V8 o mocy 400 KM

Polska firma Carlex Design, znana w Europie jako budowniczy, a nie specjalista od tuningu, ujawniła ciekawy projekt Restomod oparty na Jaguarze XJC, brytyjskim coupe z lat 70-tych.

W ostatnich miesiącach kilka projektów typu restomod trafiło na pierwsze strony gazet w branży motoryzacyjnej. Niedawno zaprezentowano Totem GT Super z 2,9-litrowym silnikiem V6 z podwójnym turbodoładowaniem opartym na Alfie Romeo Giulia z lat 60. XX wieku. Podobnie jak słynny włoski samochód, testowany przez Carlex Design Jaguar XJC ma pod maską blok termiczny, czyli 400-konny V8, a nie 7,2-litrowy V12 w tamtym czasie.

Oprócz około 100 dodatkowej mocy uzyskanej z udziałem V8 ostatniej generacji, Jaguara XJC „by Carlex Design”, jest to przede wszystkim w dużej mierze przerobiony styl. Z przodu zwracamy uwagę na kratkę i wloty z majestatycznymi i błyszczącymi listwami, przywodzącymi na myśl elementy designu tak drogie Maserati. Ponadto istnieje optyka LED.

Pod tym kątem, a także z profilu, brytyjskie coupe ma szersze błotniki, a także bardzo niską sylwetkę w porównaniu do modelu XJC (C Coupé) sprzedawanego w ponad 10 000 egzemplarzach w latach 1975-1977.

Jeśli chodzi o felgi, wydaje się, że są one inspirowane rozkwitem latania na świeżym powietrzu, wiedząc, że w centrum mają tradycyjną „So British” zieleń podwozia polskiego Jaguara XJC. Podobnie jak w przypadku frontu, chrom zapewnia klasyczny akcent, który jest bezpośrednio związany z oryginalnym XJC.

Restauracja Jaguar XJC Carlex Design

Boki Jaguara XJC „Designed by Carlex” również mają elegancki, opływowy wygląd, podobny do tyłu coupe. Kontrastuje to mocno z mocą optyczną emanującą z przodu tego modelu, ale efekt końcowy jest wyraźnie udany.

Jeśli chodzi o wnętrze Jaguara XJC, jest surowe i fantastycznie nowoczesne, z antyczną brązową skórą i dużymi przeszyciami, które towarzyszą metalowym elementom, takim jak na przykład kierownica.

Aby nadać tej restauracji odrobinę szlachetności, zespół projektantów Carlex sprytnie wykorzystał drewno orzechowe Jaguar Burl na deskę rozdzielczą i konsolę środkową. Zwróć uwagę, że tylne siedzenia pasażerów znikają na rzecz przestrzeni bagażowej. Błyszczący łuk uzupełnia to oryginalne i atrakcyjne wnętrze.

READ  Wielkość rynku butów w Polsce, udział w 2021 r. - wzrost globalny, trendy, analiza branżowa, statystyki biznesowe, możliwości, stan rozwoju, główni gracze i prognoza do 2026 r.

Restauracja Jaguar XJC Carlex Design

Wreszcie, Carlex Design planuje produkować swój model Jaguara XJC w bardzo małych ilościach po nieznanej jeszcze cenie jednostkowej, wiedząc, że wiele dostosowań powinno być możliwe.

Redagowanie

Zdjęcia: Zaprojektowane przez Carlex