Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

iPhone: Europa zmusza Apple do przejścia na USB-C

Po dekadzie dyskusji Komisja Europejska wprowadzi dyrektywę, która ma zmusić producentów smartfonów do korzystania z tego samego portu: USB-C. Bardzo zła wiadomość dla Apple, która postrzega jako „ograniczenia innowacji”.

23 września Komisja Europejska przedstawi swoją dyrektywę dotyczącą standaryzacji ładowarek do urządzeń elektronicznych. Ta propozycja pojawia się po dekadzie debat i dyskusji. Chcąc na początku miękkiego sposobu, który skłonił wielu producentów do korzystania z USB-C, teraz Europa, z pewną niechęcią, użyje twardej drogi, przechodząc od popytu do ograniczenia. Celem jest ułatwienie życia konsumentom, zmuszając producentów sprzętu elektronicznego do zapewnienia uniwersalnego portu ładowania, zwłaszcza smartfonów, które są nerwem wojny. Jeśli dziś USB-C bywa zdemokratyzowany i wszechobecny, to sama marka symbolizuje tę odmowę współpracy: Apple.

Firma z Cupertino tak naprawdę nie chce, aby USB-C pojawiło się w jej telefonach. Ta, która jeszcze nie eksplodowała w wielu swoich organach, Specjalnie dla komputerów Mac i iPad, broni się mówiąc, że narzucenie jednego portu ładowania jest ogromnym ograniczeniem dla innowacji. Apple używa dziś kabli Lightning do iPhone’ów i AirPods, Opatentowana technologia jest technicznie mniej wydajna niż USB-C.

Prawo dla smartfonów, ale nie tylko…

Jeśli dzisiejsze smartfony, a w szczególności iPhone’y, zostaną poddane ostrej krytyce, europejska dyrektywa zamierza iść naprzód i wpłynąć na szeroko rozumiane urządzenia elektroniczne. Ta zmiana przepisów będzie miała wpływ na tablety, komputery, głośniki, słuchawki, a nawet aparaty fotograficzne. Ten pojedynczy port ładowania jest ogólnie uwzględniony w dążeniu Komisji Europejskiej do zmniejszenia śladu ekologicznego swoich obywateli. Według niej co roku wyrzuca się 50 000 ton niewykorzystanych magazynów. Odpady, które mają tragiczne konsekwencje dla naszej planety. Tak więc pojawienie się jednego portu może w dłuższej perspektywie znacznie zmniejszyć nasze zużycie ładowarek, a tym samym w pewnym stopniu nasz wpływ na planetę.

READ  Jak wykorzystuje się potęgę Sztucznej Inteligencji w branży Kasyn Online?

Według najnowszych plotek Apple zrozumiał, że jest już za późno, aby wygrać tę bitwę i że kolejne telefony Apple będą budowane z portem USB-C. Inne teorie, jeszcze bardziej fantazyjne, głoszą, że Apple zaoferuje iPhone’a bez portu ładowania, W celu obejścia przepisów europejskich. Ze strony Brukseli proponowana dyrektywa będzie teraz musiała krążyć między Komisją Europejską, Parlamentem i Radą Europejską, jako ostatni krok legislacyjny przed jej ewentualnym wdrożeniem.