Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Infiniti w Arsenalu w Montrealu | Tego lata stacja kosmiczna będzie w Griffintown!

Miłośnicy eksploracji kosmosu będą mogli podróżować od 21 lipca w modułach Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Oczywiście praktycznie! Felix & Paul Studios i Studio Phi w Arsenalu Montreal zaprezentują, nieskończonyPierwsze multisensoryczne interaktywne doświadczenie statku kosmicznego w wirtualnej rzeczywistości. Doświadczenie reklamowane jako „Świetne”.


Eric KleimanEric Kleiman
Dziennikarstwo

Felix & Paul Studios jako pierwsze na świecie wyprodukowało dokument o rzeczywistości wirtualnej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dzięki współpracy twórców z Montrealu z NASA, która rozpoczęła się w 2016 roku. Dziennikarstwo Wcześniej pokazał materiał z tego niezwykłego kinowego doświadczenia, które rozpoczęło się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w styczniu 2019 roku, a zwieńczeniem był film Odkrywcy kosmosu – doświadczenie międzynarodowej stacji kosmicznej Wreszcie na wystawie nieskończony.

Przeczytaj recenzjęprzystosować się, pierwszy odcinek odkrywcy kosmosu

odkrywcy kosmosu Stworzony z 250 godzin fotografowania przez astronautów za pomocą Z-Cam V1 Pro, zgodnie z reżyserią i pod kontrolą Felix & Paul Studios, na Ziemi.

mówi Felix Lagounis, współzałożyciel Studios Felix & Paul i Head of Creation nieskończony. Stali się naszymi twórczymi sojusznikami w kosmosie, sami postawili kamerę i mikrofon i stali się bohaterami opowieści. Projekt znacznie się poprawił dzięki inicjatywom, które podjęli. ”

odkrywcy kosmosu doprowadziły do ​​wciągającej wystawy nieskończony. 60-minutowy kurs odbędzie się na wysokości 1160 metrów2, czyli dwukrotnie większa powierzchnia, która obecnie mieści mięso i piasekAutor: Alejandro Inarritu z Arsenalu.

Obraz dostarczony przez PHI

Model instalacji nieskończony Stworzony w Arsenale

nieskończony Wymaga współpracy kilku specjalistów. „Film, architektura, teatr, gry wideo, projektowanie i rozrywka” – mówi producentka Julie Tremblay. Nauczyli się współpracować. Ogromne wyzwanie, bo ta zbiorowa kreacja miała miejsce podczas pandemii. ”

Część wystawy zostanie wykonana z okularami wirtualnej rzeczywistości, a część bez. Odwiedzający (w grupach dziesięcioosobowych, co pięć minut) wejdą do „wielkoskalowej stacji kosmicznej” i poruszają się po niej za pomocą swojego awatara, który widzą pod postacią i podobieństwem innych ludzi.

Zdjęcie Marco Campanozzi, prasa,

Wizyta z goglami VR nie będzie siedzieć… ale „w zerowej grawitacji”!

Krąg zostanie wypełniony bąbelkami powietrza, których odwiedzający dotkną i wejdą, aby zobaczyć ich zdjęcia odkrywcy kosmosu. Każdy zwiedzający będzie mógł być świadkiem przygotowań do spaceru kosmicznego, dyskusji między astronautami, przerw na posiłek i oczywiście tych momentów, kiedy widzimy Ziemię poruszającą się z prędkością orbity. Niezapomniane przeżycie, według około 240 astronautów, którzy odwiedzili stację w ciągu 20 lat.

Bez zestawu słuchawkowego rzeczywistości wirtualnej odwiedzający doświadczą światła, nieba i planet. Odkryją inne prace Felixa i Paula Studios. Wciągająca trasa audio obejmie nową instalację audiowizualną artysty Ryojiego Ikedy. upoważniony Wszechświat we wszechświeciePoznasz ukryte aspekty i mechanizmy natury i poprowadzisz odwiedzających w wciągającą podróż, od mikroskopijnych do mikroskopijnych.

Doświadczenie będzie również wielozmysłowe dzięki relacjom z przedmiotami, krajobrazami, a nawet zapachami lasu, które będą przypominać odwiedzającym o wieczornym obserwowaniu gwiazd na trawie.

W jedności siła

nieskończony Nie tylko dla miłośników eksploracji kosmosu. Jeśli zdjęcia dotyczą testów przeprowadzanych na statku, pokazują przede wszystkim panujące tam wielkie braterstwo. Ciepła przyjaźń między Amerykanami, Kanadyjczykami i Rosjanami kontrastuje z różnicami, które czasami występują na Ziemi. To tak, jakby eksploracja kosmosu usuwała różnice, aby nadać priorytet celom pokoju, zdrowia, postępu i dobrego samopoczucia.

Jesteśmy ludźmi, kiedy widzimy planetę z góry i nie widzimy granic, kiedy wracamy na Ziemię.

Nick Haig, inżynier lotnictwa, amerykańska wyprawa 59

„To silny związek wszelkiego pochodzenia” – dodaje Mary Brassard. Niezwykła przygoda! Rzeczywistość wirtualna jest narzędziem pokoju, zbliżenia się, przeżycia zbiorowego doświadczenia, jak astronauci. ”

Wkrótce na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej rozpocznie się druga faza budowy. Kamera Felix & Paul będzie tego lata na Canadarm do zdjęć poza statkiem, jak dźwig filmowy. Te obrazy zostaną uwzględnione w wersji nieskończony Zostanie pokazany w Houston, po Montrealu.

  • Felix & Paul Studios Z-Cam V1 Pro

    Obraz dostarczony przez PHI

    Felix & Paul Studios Z-Cam V1 Pro

  • Felix & Paul Studios Z-Cam V1 Pro

    Obraz dostarczony przez PHI

    Felix & Paul Studios Z-Cam V1 Pro

1/ 2

w Griffintown, nieskończony Będzie on prezentowany w języku francuskim i angielskim, z zachowaniem przepisów sanitarnych, od 21 lipca do 7 listopada. Po Houston wystawa uda się do kilkunastu miast Ameryki Północnej, a następnie uda się na wycieczkę po niebieskiej planecie… takiej jak Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.

READ  5 zdjęć klikniętych przez astronautów na stacji kosmicznej

Odwiedź witrynę Ph .