Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zdjęcia łazika Tianwen-1 Zhurong z orbity Marsa

Zdjęcie wykonane przez wysokiej rozdzielczości kamerę chińskiej sondy Tianwen-1 pokazuje miejsce lądowania łazika Zhurong na wysokości kilkuset metrów. Poprzedni obraz pozwala nam szczegółowo porównać wiele zmian od czasu przybycia robota do tego sektora Czerwonej Planety.

Wokół pierwszych lotów chińskiego łazika rośnie oczekiwanie Zurong. NASA opublikowała nowy obraz miejsca lądowania lądownika 7 czerwca, pobrane z orbity Marsa za pomocą instrumentu HiRIC (Kamera HD) de la sonde Tianwen-1.

Kilka szczegółów można zobaczyć na tym zdjęciu zrobionym 2 czerwca (zdjęcie powyżej). Pierwszy, Łazik jest zawsze nieruchomy w pobliżu podwozia. Widzimy dwa urządzenia w prawym górnym rogu obrazu, Zhurong to najmniejsze zadanie. Nieco dalej na południe, kolejny Atrakcja Najciekawsze elementy na tylnej okładce i parasol Pozwól pojazdowi bezpiecznie dotrzeć na Marsa. punkt rozproszony W lewym dolnym rogu obrazu znajduje się tylko osłona termiczna, która chroni urządzenia przed piekielnym ciepłem podczas ponownego wejścia w atmosferę.

Pojawiają się inne elementy, takie jak duży ciemny obszar z białymi pasami wokół Zhurong i jej platformy. Ta chropowatość może być spowodowana przez silniki podwozia, zanim dotknie ziemi.

Chiński łazik Zhurong zszedł z lądowiska w piątek, 21 maja.  © CNSA

Oczy na Zhurong

Minęło już prawie 25 dni (24 marsjańskie gleby), od których Zhurong cierpliwie czekał na swoje pierwsze misje na powierzchnię Czerwonej Planety. Według chińskiego dziennikarza lotniczego Andrew JonesChiny wciąż zmagają się ze standardami technicznymi. Oczekuje się, że chiński łazik rozpocznie swoją trzymiesięczną misję w nadchodzących tygodniach. Jak wytrwałość i ciekawość towarzyszy robotomZhurong wyruszy na poszukiwanie śladów przeszłego życia na Marsie.