Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy sytuacja epidemiologiczna na południowym zachodzie jest naprawdę niepokojąca?

weryfikacja – W minionym tygodniu cztery departamenty doświadczyły odbicia zanieczyszczenia, aw Landes wykryto 31 przypadków typu indyjskiego. Rząd wysyła „sygnał ostrzegawczy”.

pytanie. «znak ostrzegawczy„W zeszłym tygodniu rząd opublikował wiadomość o sytuacji epidemiologicznej na południowym zachodzie”.W Oksytanii i Nowej Akwitanii czasami obserwujemy znaczny wzrost cyrkulacji wirusa. W Nouvelle-Aquitaine słynny współczynnik replikacji wirusa R powrócił powyżej 1, co oznacza, że ​​epidemia ponownie nabiera siły.Rzecznik rządu Gabriel Attal ostrzegł 2 czerwca. Dwa dni później, w piątek, ARS ujawnił również, że w Landes wykryto co najmniej 31 przypadków wariantu indyjskiego.

«Ten niekorzystny rozwój jest szczególnie widoczny w Prowincji Pirenejsko-Atlantyckiej, gdzie wskaźnik infekcji w ciągu tygodnia wzrósł o około 80%. W mniejszym stopniu jest w Charente-Maritime, Lot-et-Garonne, Charente, Landes i GirondeRzecznik rządu. Niech wszystko będzie jasne: poziom rozprzestrzeniania się wirusa jest nadal umiarkowany – wskaźnik infekcji na przykład w Pirenejach-Atlantykiem wynosi 135 – ale to dynamika postępu jest sygnałem ostrzegawczym, który powinien utrzymywać wszystkich w pogotowiuTe słowa kontrastują z tymi, które były bardziej uspokajające w maju, podczas gdy wskaźnik zakażeń epidemicznych na całym świecie spada na całym świecie od 14 kwietnia na terytorium kraju. Co możemy zauważyć kilka dni po tym ogłoszeniu rządu? niepokojący?”

kontrole. Uważaj na różnice

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów. Masz 76% do odkrycia.

Abonament: 1 euro za pierwszy miesiąc

Możliwość anulowania w dowolnym momencie

Już subskrybowane?
Zaloguj się

READ  W jaki sposób Xi Jiping chce spełnić „marzenie Mao o kosmosie”