Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oczywiste gry kosmiczne nie są najlepsze – Marseilia News

Branża podróży kosmicznych płonie… a inwestorzy szukają najlepszego sposobu, aby to wykorzystać.

Oczywiste gry to firmy związane z przestrzenią kosmiczną prowadzone przez wielkie nazwiska – Musk, Bezos i Branson.

Ale według naszego specjalisty od makr, Erica Fry, prawdopodobnie nie jest to najlepsza opcja:

Nie polecałbym inwestowania w Bransona – lub Muska czy Bezosa, gdy ich firmy kosmiczne wejdą na giełdę – z wyjątkiem wysoce spekulacyjnych walut.

Zamiast tego firma, którą kocha Eric, ma coś, co nazywa „konstelacją konkurencji”.

W dzisiejszym Sunday Digest dowiemy się, dlaczego Eric nie przejmuje się modą na duże przestrzenie nazw, a zamiast tego ma oko na tę konkretną firmę.

Pozwolę mu to zabrać stąd.

szczęśliwy weekend,

Jeff Remsburg

Jedyna firma, która kupiła nowy wyścig kosmiczny

Autor: Eric Fry

Około tydzień temu, w sobotę 22 maja, Virgin Galactic Holdings Inc (SPCE) Odbył swój trzeci lot testowy.

VSS Unity, wahadłowiec o napędzie rakietowym, wystartował z Nowego Meksyku i poleciał z prędkością trzykrotnie większą niż prędkość dźwięku do krawędzi kosmosu, 55 mil nad poziomem morza, a następnie wrócił samolotem na Ziemię.

Założyciel firmy, brytyjski miliarder Sir Richard Branson, od około 15 lat pracuje nad komercyjnymi lotami w kosmos dla turystów. Tak więc dla Bransona i jego inwestorów każdy udany lot testowy jest kamieniem milowym.

„Dzisiejszy dzień był fantastycznym krokiem we właściwym kierunku”, powiedział Branson w wywiadzie dla Associated Press. „Przetestował wiele nowych systemów zbudowanych przez zespoły i wszystkie działały”.

Chociaż potrzebne są co najmniej dwa więcej lotów – ale jeszcze nie zaplanowanych – Branson nadal koncentruje się na lotach kosmicznych z płacącymi klientami w 2022 roku.

Po tych 10-minutowych wakacjach kosmicznych moglibyśmy wkrótce mówić o kosmicznych hotelach na orbicie, wydobywających asteroidy i ludziach na Marsie.

READ  Odkryj przepis na odmłodzenie swoich trzech lat w osiem tygodni

To są fajne rzeczy – takie, które czytamy w książkach science fiction w miękkiej oprawie, gdy mieliśmy 12 lat. Technologii, jeśli nie potencjału zysku, jest bardzo dużo.

To jest sztuczka. Choć turystyka kosmiczna jest świetna, nie jestem pewien, czy warto zainwestować – chyba że masz wysoką tolerancję na ryzyko i ponad 20-letnią perspektywę.

To powiedziawszy, globalny przemysł kosmiczny to sektor o wysokim wzroście, w którym inwestorzy detaliczni mogą zarobić dużo pieniędzy.

Bitwa miliarderów

Branson mógł być pierwszym, który opublikował swoją pracę w turystyce kosmicznej, ale nie jest jedynym miliarderem, który próbuje wystrzeliwać rakiety. Elon Musk i Jeff Bezos konkurują również o prywatyzację załogowej eksploracji kosmosu.

Maska SpaceX była o krok przed konkurencją. Rakieta została po raz pierwszy wystrzelona na orbitę w 2008 roku. NASA i Pentagon również przyznały firmie lukratywne kontrakty.

Tymczasem Bezos Blue Origin latał swoim statkiem kosmicznym New Shepard 15 razy i przygotowuje się do pierwszej misji z ludźmi.

Ponadto Bezos ogłosił, że ustąpi ze stanowiska CEO Amazon.com Inc. (AMZN) później tego roku. Wielu wierzyło, że ten ruch pozwoli mu skupić się na Blue Origin.

Świetne rzeczy… Ale nie polecałbym inwestowania w Bransona – ani Muska, ani Bezosa, gdy ich projekty kosmiczne zostaną udostępnione opinii publicznej – z wyjątkiem wysoce spekulacyjnych walut.

Jeśli chcesz sprawić, że poczujesz się chory w kosmosie, spójrz na wykres cen akcji Virgin Galactic z zeszłego roku. Tonie i wznosi się wraz z każdą wiadomością – aw świecie startów kosmicznych każdy sukces brzmi zdumiewająco… a porażki często przybierają formę rzeczywistych eksplozji.

Ponadto w ciągu ostatnich pięciu kwartałów Virgin Galactic zgłosiła cztery nieprzyjemne niespodzianki.

Oczywiste jest, że inwestowanie w zasoby kosmiczne na wczesnym etapie rozwoju nie jest dla wszystkich.

READ  20 milionów ludzi otrzymało pierwszą dawkę, jaka jest pozostała strategia?

Jednak loty kosmiczne to tylko niewielka część przemysłu kosmicznego.

Obecnie każdego roku wystrzeliwanych jest około 100 satelitów. Jednak pod koniec dekady Euroconsult szacuje, że departamenty obrony i agencje wywiadowcze na całym świecie, firmy telekomunikacyjne, internetowe i inne będą wypuszczać około 1000 satelitów każdego roku.

Na przykład SpaceX i inni spieszą się z opracowaniem i uruchomieniem tysięcy satelitów komunikacyjnych, aby zaspokoić potrzeby użytkowników Internetu na całym świecie.

Według Euroconsult do 2028 r. na orbicie może znajdować się 15 000 satelitów.

Morgan Stanley przewiduje, że globalny przemysł kosmiczny może wygenerować ponad 1 bilion dolarów do 2040 roku, w porównaniu z 350 miliardami dolarów obecnie.

To sektor o wysokim wzroście, w którym chcemy być.

A teraz szczególnie podoba mi się jeden pokój…

Konstelacja konkurencyjna

Warren Buffett doradza kupowanie firm, które mają „przepaść konkurencyjną” – zaletę, która zabezpiecza udział w rynku i potencjał wzrostu.

Firma kosmiczna, którą poleciłem członkom działu sprzedaży, spekulanci, ma „konstelację konkurencyjną”.

Ta firma jest wiodącą firmą kosmiczną i wywiadowczą, której korzenie sięgają początków eksploracji kosmosu.

Dziś dziesiątki jego satelitów krąży wokół Ziemi, a ta konstelacja gromadzi tony danych i udostępnia je w różnych formach swoim rządowym i komercyjnym klientom. W rezultacie co miesiąc około 4 miliardy ludzi wchodzi w interakcję z technologią tej firmy.

Jest jasne, że zbudował wspaniałą „konstelację konkurencyjną”.

Ale firma stoi w obliczu zagrożeń konkurencyjnych ze strony innych firm satelitarnych o ugruntowanej pozycji, a także firm przychodzących, takich jak SpaceX i Virgin Galactic.

Oprócz tych zagrożeń dla firm, stoją one również w obliczu aktualnych wyzwań technologicznych związanych z podróżami i eksploracją kosmosu. . Podczas gdy astronauta Scott Kelly kpił z eksplozji rakiety SpaceX w 2015 roku, „kosmos jest trudny”.

Porażka w eksploracji kosmosu może kosztować dziesiątki milionów dolarów zysków.

Ta firma stworzyła historię długotrwałych sukcesów, pomimo sporadycznych niepowodzeń, i wierzę, że zrobi to ponownie… iw rezultacie zaobserwuje ogromny wzrost zysków.

READ  Super różowy księżyc pojawia się na niebie we wtorek wieczorem

Aby zobaczyć, jak uzyskać tę rekomendację jako plik rakiety członek, Kliknij tutaj.

salut

Szyld:

Eric Fry