Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Indie otrzymują tlen, ale żałują bezprecedensowej liczby ofiar śmiertelnych w ciągu ostatnich 24 godzin

Indie otrzymują tlen, ale żałują bezprecedensowej liczby ofiar śmiertelnych w ciągu ostatnich 24 godzin

Jak dotąd na całym świecie zostało zarażonych ponad 152 miliony ludzi, w tym prawie sześć milionów w ciągu jednego tygodnia, według danych AFP z oficjalnych raportów opublikowanych w piątek 30 kwietnia. Ponad 3,19 miliona pacjentów na całym świecie zmarło z powodu Covid-19 od końca grudnia 2019 roku.

  • Z kolei Paryż i Londyn wysyłają wentylatory do Indii

Pacjenci z Covid-19 otrzymują tlen poza miejscem kultu sikhijskiego w New Delhi w Indiach w sobotę 1 maja.

Indie odnotowały prawie 400 000 nowych infekcji w ciągu ostatnich 24 godzin. Prawie 3700 osób zmarło z powodu Covid-19 w Indiach w tym samym czasie w sobotę, co stanowi największy rekordowy wzrost w ciągu jednego dnia, przynosząc całkowitą liczbę ofiar śmiertelnych do ponad 215 000.

Szpitale w stolicy Indii są przepełnione i brakuje łóżek, lekarstw i tlenu, co często prowadzi do tragicznych konsekwencji dla wielu ludzi, którzy umierają przed instytucjami bez możliwości leczenia. Jest to ekscytujące odkrycie, które wielu ekspertów uważa jednak za bardzo niedoceniane.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także W Europie wariant indyjski nie jest zbyt obecny, ale jest uważnie obserwowany

Agence France-Presse odkryła, że ​​czarterowany przez Francję samolot transportowy wylądował w New Delhi w niedzielę rano z 28 tonami sprzętu medycznego, w tym ośmioma generatorami tlenu o dużej pojemności. Władze francuskie stwierdziły w oświadczeniu, że sprzęt ten może napełniać butelki przy natężeniu przepływu 20 tysięcy litrów powietrza na godzinę, a każda fabryka może nieprzerwanie zaopatrywać indyjski szpital w 250 łóżek bez przerwy przez okres dziesięciu lat.

Te stacje tlenowe zostaną dostarczone w niedzielę do ośmiu indyjskich szpitali, sześciu w Delhi, jednego w stanie Haryana (północ) i jednego w stanie Telangana (centralny). Ta wysyłka, pierwsza faza „ Proces solidarności ” Francuski zawiera również 28 respiratorów i 200 elektrycznych pompek iniekcyjnych.

Przeczytaj także Covid-19: Rola zmiennej B.1.617 w katastrofie zdrowotnej w Indiach pozostaje niepewna
READ  „Rząd nie zrezygnuje jednoznacznie z polityki zero Covid, ale ją złagodzi”.

Brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab ogłosił w niedzielę, że Wielka Brytania wyśle ​​do Indii dodatkowe 1000 respiratorów. Pierwsza dostawa koncentratorów tlenu i respiratorów z Wielkiej Brytanii dotarła na miejsce we wtorek, a druga dostawa tego samego typu została zaplanowana na piątek. Londyn, dawna potęga kolonialna, dostarczy łącznie 495 koncentratorów tlenu i 200 respiratorów.

Po tym, jak w piątek przybyło ponad 400 butli z tlenem i milion testów na koronawirusa, Indie otrzymały również pomoc medyczną z Niemiec. Niemiecki samolot wojskowy wylądował w sobotę w New Delhi ze 120 respiratorami na pokładzie.

Sobota 1on jest W maju Indie otworzyły szczepienia przeciwko Covid-19 całej dorosłej populacji, około 600 milionom ludzi. Do tej pory podano około 150 milionów szczepionek, czyli tylko 11,5% populacji, a 25 milionów ludzi otrzymało tylko dwa zastrzyki.

  • 132 aresztowania w Brukseli

Policjant aresztuje mężczyznę w parku Bois de la Cambre w Brukseli, w Belgii, 1 maja.

Belgijska policja zatrzymała w sobotę 132 osoby Podczas rozproszenia uroczystego zgromadzenia w parku w Brukseli Wbrew ograniczeniom zdrowotnym, spotkanie, które władze zakazały, zgodnie z oficjalnym oświadczeniem wydanym w niedzielę. Spotkanie, które zgromadziło od 1000 do 2000 osób, zostało zorganizowane za pośrednictwem sieci społecznościowych, aby świętować i protestować przeciwko ograniczeniom.

Rozproszenie było brutalne, z policją na czele, włożonymi armatkami wodnymi i żandarmami. Jedna osoba została ogłuszona ostrzałem, 14 innych zostało lekko rannych, a jedna z nich została uderzona przez konia. Trzech policjantów zostało zabranych do szpitala, a dwunastu zostało lekko rannych. Policja podała, że ​​zatrzymano pięć osób.

Podobne spotkanie, zorganizowane w 1on jest Avril Zgromadził prawie 2000 osób w tym samym parkuZamieniło się w starcia, gdy policja interweniowała w celu ewakuacji miejsca. Władze musiały wysłać posiłki w celu opanowania sytuacji. W sobotę zmobilizowano tak duże zasoby, jak 600 policjantów, kilka armatek wodnych i oddział żandarmów kawalerii, stacjonujących wokół parku przed przybyciem uczestników.

READ  17 byłych kolumbijskich żołnierzy podejrzanych o udział w zabójstwie prezydenta Haitiiti
Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także W Belgii rośnie wyzwanie dla środków ograniczających wolność
  • Ograniczenia dostępu w Nigerii

Władze ds. Zdrowia poinformowały w niedzielę, że Nigeria ograniczy dostęp do swojego terytorium wszystkim podróżnym zagranicznym, którzy przebywali w Brazylii, Indiach i Turcji w ciągu ostatnich dwóch tygodni, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się SARS. Prezydencki Komitet Walki z Covid-19 powiedział w oświadczeniu, że środek ten nie ma zastosowania do pasażerów, którzy podróżowali tranzytem przez jeden z tych krajów.

Według rządu obywatele Nigerii i stali mieszkańcy Nigerii, którzy odwiedzili co najmniej jeden z tych trzech krajów w ciągu ostatnich 14 dni, będą musieli przejść obowiązkową tygodniową kwarantannę po przybyciu do obiektu zatwierdzonego przez rząd. Ponadto każdy podróżnik przybywający do Nigerii będzie teraz musiał przejść negatywny test SARS-CoV-2 w ciągu siedemdziesięciu dwóch godzin.

Najbardziej zaludniony kraj w Afryce oficjalnie odnotował ponad 165 000 przypadków koronawirusa, w porównaniu z 1954 zgonami. Jednak raporty te są niedoceniane ze względu na niewielką liczbę testów przeprowadzonych na populacji nieco ponad 200 milionów ludzi.

Przeczytaj także Africa Faces Covid-19: Fear of the Indian Scenario

Świat z Agence France-Presse