Igrzyska Olimpijskie 2020: Belgia pokonała Polskę w koszykówce 3×3, aby awansować do ćwierćfinału

W zależności od wyników pozostałych meczów tego dnia można mieć tylko nadzieję, że belgijskie Lwy 3X3 zawisną bezpośrednio w półfinale.

LBelgijskie Lwy 3×3 pokonały Polskę 16-14 we wtorek w fazie grupowej Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Mając mniej niż sekundę do gry, to Thibaut Verward strzelił zwycięski strzał. Belgowie kończą tę pierwszą fazę z rekordem 4 zwycięstw i 3 porażek. Na pewno wezmą udział w ćwierćfinale, ale mogą przejść od razu do półfinału w zależności od wyników nadchodzących porannych meczów.

Belgowie dobrze rozpoczęli mecz, prowadząc 2-0. Gra jest bardzo naturalna, ponieważ gwizdek zabrzmi w ciągu pięciu minut do dwóch minut. Przy dwupunktowym koszu z błędem Vervart traci czteropunktową przewagę (6-2) po 2 i pół minucie gry. Przewaga powiększyła się do 8-2 po nieudolnym faulu Michaela Hicksa.

Ten sam Hicks był w stanie zbliżyć się do 9-6, a następnie 11-10, dwukrotnie oddając rzut za dwa punkty. Polacy nadal prowadzili 12-11 na niecałe 3 minuty przed końcem.

Belgijskie Lwy nie poddały się, Verwertowie odpalili z dystansu i spadły na 14-13, by przejść z 1:30. Celis był w stanie zrównoważyć swoje szczęście tylko poprzez odzyskanie własnego powrotu do zdrowia, zanim spróbował ponownie, z powrotem na ring.

Ale bohaterem meczu nadal jest Dipat Verward. Kiedy Michael Hicks spróbował ostatniego strzału, aby wygrać w regulaminowym czasie, również nie trafił do łodzi. Belgia odzyskała piłkę i mając mniej niż sekundę do gry, Werwart oddał zwycięski strzał poza 6m75.

READ  Świat-2022: Polska rozdziera Anglię i spowalnia ją