Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Iga Świątek: „Cieszę się, że zachowałam odporność” – Informacje sportowe – Skate

Reakcja Igi Świątka po jego sukcesie w Rzymie

„Na początku turnieju nie wiedziałem, czy uda mi się utrzymać siłę. Bardzo się cieszę, że odniosłem sukces krok po kroku, skupiając się tylko na pracy i grze;

Oczywiście to była długa droga, ale jestem naprawdę dumny z siebie i mojego zespołu. Jestem bardzo zadowolony z mojej mocnej gry. Udało jej się również poprawić podczas turnieju.

Odetchnąłem z ulgą po tym, jak obronił 4/2 w drugim secie: nie jest łatwo grać przeciwko Ons. Grała bardzo dobrze, zwłaszcza zmiana tempa w drugim secie, oddała dużo strzałów i była bardzo mądra.

Ta druga grupa była bardzo fizyczna. Byłem bardzo zmęczony. Nie wiem, cieszę się, że tak dobrze poradziłem sobie z presją i oczekiwaniami. Może dlatego wybuchnąłem płaczem”.

Iga Świątek wspomniała też o wstążce ukraińskiego koloru, którą nosi na swoim kapeluszu:

„Znam wielu tenisistów, którzy grali w barwach Ukrainy na początku wojny, kiedy wybuchł cały szum. Widziałem, jak niektórzy przestali to robić, co jest dla mnie dziwne, bo wciąż trwa wojna. wciąż są ludzie cierpiący.

Będę go nosić, dopóki sytuacja się nie poprawi. Moja rodzina ma się dobrze, choć wojna zdecydowanie bardziej dotyka Polskę. Wiem, że Polacy są w ruchu i wkrótce zainicjują inicjatywę, która, mam nadzieję, coś zmieni. To też jest mój cel

Wiem, że mówię o tym od dawna, ale teraz mogę to uczynić oficjalnym. Zdecydowanie chcę pokazać swoje wsparcie dla narodu ukraińskiego, jak każdy Polak w kraju.”

READ  Polak kontuzjowany na torze olimpijskim 2022 zostanie zwolniony ze szpitala