Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kalendarz odsłonięty do 23 października, nie ma jeszcze Chin

Aurélie SACCHELLI, Media365, opublikowany w poniedziałek, 16 maja 2022 o godzinie 18:30.

WTA ujawniło swój harmonogram w poniedziałek do 23 października, a żaden turniej nie odbędzie się w Chinach, jak ogłoszono. Miejsce pobytu mistrza poznamy później.

Sezon WTA trwa już cztery i pół miesiąca, ale nadal nie wiadomo, gdzie się zakończy. Podczas gdy WTA ujawniło cały kalendarz sezonu na kilka tygodni, z kilkoma turniejami w Chinach jesienią, jak miało to miejsce przed pandemią koronawirusa, WTA idzie po omacku. Organ zarządzający tenisem kobiecym nie chce już organizować turniejów w Chinach do odwołania, nie z powodu wybuchu wirusa, ale z powodu niepewności związanej ze statusem Shuai Ping, który od tego czasu się nie odzywa. jego wywiad z drużyna Podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, nie wiemy, czy jest wolna w ruchach i słowach. W poniedziałek WTA Anyway ujawniło swój harmonogram od końca US Open do 23 października, z kilkoma nowymi funkcjami, w tym turniejami w krajach, z których pochodzi 10 najlepszych graczy.

Polska, Estonia, Tunezja… w ramach programu

Przed US Open turniej na kortach ziemnych w Gdyni, kraj nr 1 na świecie, Iga Świątek, został przeniesiony do stolicy, Warszawy (WTA 250), w tygodniu 25 lipca. Następnie, po nowojorskim Grand Slam, japońskie miasto Osaka (WTA 250) będzie gospodarzem turnieju w tygodniu od 12 września, a następnie gracze pojadą do Tokio (WTA 500) lub Seulu (WTA 250) w następnym tygodniu. Tak więc trasa po Azji będzie bardzo krótka. Następnie wracamy do Europy, z turniejem, który odbędzie się w Tallinie (WTA 250) w Estonii, kraj numer 5 na świecie, Annette Kontaveit, w tygodniu 26 września. W następnym tygodniu odbędą się dwa turnieje, w Ostrawie (WTA 500) w Czechach oraz w Monastyrze (WTA 250) w Tunezji, kraju numer 6 na świecie Anas Jabeur. W tygodniu od 10 października gracze, którzy chcą wrócić do USA, mogą wyjechać i wziąć udział w turnieju WTA 500 w San Diego lub pozostać w Europie, niedaleko Cluj-Napoca w Rumunii, aby zdobyć WTA 250. Wreszcie, Guadalajara w Meksyku, która gościła w zeszłym roku Masters, aby zastąpić Shenzhen, będzie gospodarzem WTA 1000 w tygodniu 17 października. Program magisterski rozpocznie się 31 października, a jego lokalizacja zostanie ujawniona „w odpowiednim czasie”. Więc napięcie pozostaje…

READ  Francuzi naśladują genialnych Duńczyków i Norwegów