Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hugo Wiedemont (dawniej Claremont Foot) Litewski zawodnik roku: „Użyj Wilna jako punktu wyjścia”

Hugo Videmont udał się na wygnanie, aby lepiej prosperować. Mijany przez Claremonta Ajaccio, przed występem w Polsce, w Wiśle Kraków i belgijskim D2 na Tubizie, lokalna Marsylia została najlepszym zawodnikiem mistrzostw Litwy w tym sezonie, zdobywając tytuł najlepszego strzelca (17 goli) i najlepszego pass (14 pokazów). . Oprócz sukcesów indywidualnych, zdobył także wszystko jako drużyna: mistrzostwo i puchar kraju.

Płatny zakład

Na początku ryzykowny zakład, który w końcu się opłacił. „To jest naprawdę to, czego szukałem na Litwie: aby uzyskać statystyki, wykorzystać ten klub jako trampolinę, dobrze się bawić, prosperować. Tak się stało”.

Były pomocnik Claremont Foot szybko przystosował się do swojej nowej drużyny, po przybyciu w zeszłym sezonie, kończąc już jako najlepszy dyrektor turnieju. „Dużo chodzę z pewnością. Kiedy to zdobyłem, byłem zupełnie innym graczem. „

W każdy poniedziałek otrzymuj nasz spersonalizowany biuletyn e-mailowy Terre de Sports i znajduj wiadomości i wyniki w swoich ulubionych dyscyplinach sportowych.

NL {„path”: „mini-themeatic-Registration”, „theme”: „MT_Sports_Multisports”, „accessCode”: „14054081”, „allowGCS”: „true”, „bodyClass”: „ripo_generic”, „ContextLevel”: „KEEP_ALL”, „filterKeywords”: „1 | 11 | 18 | 17123”, „template”: „generic”, „hasEssentiel”: „true”, „articleid”: „4054081”, „idArticlesList”: „4054081”, „idDepartement”: „282”, „idZone”: „30603”, „keywords”: „1 | 11 | 18 | 17123”, „premium”: „prawda”, „puby”: „banniere_haute | artykuł”, ” strona „:” MT „,” subDomain „:” www „,” urlTitle „:” hugo-videmont-ex-clermont-foot-najlepszy-gracz-litwy-serwuj-mnie-z-wilna-jako-stepping kamień” }

Zwłaszcza, że ​​styl gry Zalgirisa Vilnius jest w pełni zgodny z jego walorami. Coś, czego nie znalazłby w drużynie na dole jednej z pięciu głównych lig.

„Muszę rozwijać się w zespole, który ma piłkę, posiadanie piłki”.

„Muszę rozwijać się w drużynie, która ma piłkę, posiadanie piłki. W formacji, w której bronimy się tylko i mamy trudności, jest to dla mnie skomplikowane, to nie w moim stylu. Nie biegam dużo, a moja klatka piersiowa jest duży. Muszę dotknąć piłki, z moimi parametrami technicznymi, żeby dryblować, jeden za jednego, więc jest łatwiej – skomentował napastnik.

READ  Gospodarka, turystyka i dyplomacja: na Tour de France wyjazd za granicę staje się normą

A jeśli zawsze jest przyzwyczajony do postrzegania siebie w roli przechodnia, to też chce wyprzedzić bramkę. „Tego mi brakowało. Dużo pracowałem nad swoją sytuacją, aby być bliżej celu, aby wziąć na siebie większą odpowiedzialność. Myślę, że to się w końcu opłaca.”

Piłka nożna, drugi sport na Litwie

Odkryj także piłkę nożną na Litwie, kraju mało znanym we Francji. Daleko od atmosfery francuskich stadionów, ale wciąż Hugo Videmont jest zadowolony z gry w tej lidze. „Myślę, że to drugi sport, ale daleko mu do koszykówki. Prawdą jest, że tłumy są bardzo niskie i nie ma entuzjazmu jak we Francji. To nie przeszkodziło mi w tym, żebym bawił się tutaj przez dwa lata. Kiedy graliśmy w europejskich meczach, stadion był prawie pełny, ale w lidze było to skomplikowane.

Palma:
Z Zalgirisem Wilno. Dwukrotny mistrz Litwy (2020 i 2021), zdobywca Pucharu Krajowego (2021), dwukrotny najlepszy strzelec turnieju (13 bramek, 2020 i 17 bramek, 2021) i jeden raz najlepszy podań (17 występów, 2021). Wystarczająco, by stał się najlepszym graczem na Litwie.

Miasto było ogromnym atutem w rozwoju graczy zarówno zawodowo, jak i prywatnie. „Wyjątkowe miasto, zwłaszcza z dzieckiem. Na każdym rogu ulicy znajdują się ogrody i miejsca do zabawy dla dzieci. Naprawdę, jak na rodzinę, to świetnie. Im lepszy jesteś w życiu, tym większe masz szanse na sukces w karierze. „

Podwójna konfrontacja na tytule

Hugo Vidémont wygrał przez cały ten rok z Zalgiris Vilnius: mistrzostwo Litwy i krajowy puchar.

Przełomowy moment sezonu, dwa mecze z pretendentką Sudovą, decydują o tytule. W pierwszym meczu Videmont podał dwa podania, w tym zwycięskiego gola w minucie 90 + 5. W rewanżu stał się najlepszym strzelcem i dodatnim wyrównaniem dla Zalgirisa. „Minęło dużo czasu, odkąd miałem takie uczucia, to było niesamowite”.

Pod koniec kontraktu 31 grudnia Hugo Vidémont (28 l.) nie był jeszcze pewien, czy nadal będzie zapuszczał się na Litwę. „Klub wysłał mi propozycję przedłużenia. Ale otrzymałem też ciekawe oferty z krajów Europy Wschodniej, Ukrainy, Grecji, Azji, Finlandii i Rumunii.” A koncerty we Francji? „Nic konkretnego” dla napastnika, który nie domaga się powrotu do Francji. „Dlaczego nie, ale finansowo nie byłoby to zbyt interesujące. Ale nie zamykam żadnych drzwi.”

Jason Cotard