Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hubble i James Webb zabierają nas w niesamowitą trójwymiarową podróż do „filarów stworzenia”

Hubble i James Webb zabierają nas w niesamowitą trójwymiarową podróż do „filarów stworzenia”

James Webb po raz kolejny udowadnia, że ​​potrafi zrobić lepiej niż Hubble, po prostu ponownie odwiedzając gwiazdy, których jako pierwszy uzyskał wyraźne zdjęcia w latach 90. i tym razem Filary Stworzenia w Mgławicy Orzeł pojawiają się w nowym świetle, ponieważ może symulować lot 3D, łącząc dane z Hubble’a i Jamesa Webba.

Czy istnieje potrzeba dostarczenia większej ilości informacji na temat Filarów Stworzenia, tych struktur o średnicy około 4 do 5 lat świetlnych, które od 1995 roku stały się ikonami dzięki obrazom z Teleskopu Hubble’a? Naukowcy astronomiiNaukowcy astronomii Jeff Hester i Paul Scowen zUniwersytet Stanu Arizona ?

Była wyraźnie widoczna w rejonie Mgławicy Orzeł (która sama rozciąga się na wymiary 70 x 55 lat świetlnych), mgławicy odkrytej przez szwajcarskiego astronoma Jean-Philippe Louisa de Chaissot w 1745 roku w gwiazdozbiorze Węża i która, jak wiemy obecnie, znajduje się 6500 m lata stąd. -7000 lat świetlnych od Układu Słonecznego.

Teraz wiemy również, że Mgławica Orzeł, zwana także… Messiera 16Messiera 16 Lub M16 to obszar szkolenia młodzieżygwiazdygwiazdy par Zapada sięZapada się I segmentacja A chmurychmury Gęsty i zimny molekularnywodórwodór I kurz. Wśród powstałych gwiazd znajdziemy gwiazdy masywne kolorkolor Kolor biały, niebieski, typy O i B. wytwarzają intensywny strumień promieniowania ultrafioletowyultrafioletowy Które poprzez fotoparowanie powodują erozję chmury, wydobywając puste przestrzenie i uwalniając w ten sposób struktury w kształcie pióropusza, które na dłuższą metę są skazane na zagładę.

Podróż 3D wokół filarów stworzenia

Dane zebrane obecnie za pomocą Teleskopu Jamesa Webba odnowiły naszą wiedzę na temat Filarów Stworzenia i dziś możemy odbyć rodzaj realistycznej, zrekonstruowanej w 3D podróży doKomputerKomputer Wykorzystując także dane z Hubble’a, np NASANASA Pojawia się dzisiaj w nowym filmie.

Latając i przechodząc między kolumnami, widzowie poznają ich trójwymiarową strukturę i zobaczą, jak inaczej wyglądają w świetle widzialnym teleskopu Hubble’a w porównaniu z widokiem optycznym. PodczerwieńPodczerwień Z teleskopu Webba. the wywiadwywiad Pomaga im zrozumieć, dlaczego mamy więcej niż jedno Teleskop kosmicznyTeleskop kosmiczny obserwować różne aspekty tego samego obiektu”, Wyjaśnia w komunikacie prasowym Frank Summers, badacz wizualizacji w NASA Instytut Naukowy Teleskopów Kosmicznych (STScI) z Baltimore, który kierował zespołem tworzącym film Świat uczenia się.

NASA w dalszym ciągu komentuje swój nowy film, wyjaśniając, że „ Zwolennik SlotyOtwory wentylacyjne Gwiazdy i wysokie światło energiaenergia Za tworzenie kształtów kolumn odpowiedzialne są gorące młode gwiazdy w centrum mgławicy. Następnie film zabiera nas w podróż do trójwymiarowej struktury kolumn. W oparciu o odkrycia naukowe astronomowie i artyści stworzyli model tej imponującej formacji w trzech wymiarach i stworzyli sekwencję przelatującą przez kolumny. To, co może wyglądać jak trzy połączone kolumny na obrazie 2D, rozdziela się na cztery chmury pyłu, z których ucieka GazGaz Zjonizowany. Gdy wirtualna kamera skanuje model, widok przełącza się między światłem widzialnym z Hubble’a a światłem podczerwonym z Webba. Widzowie mają pojęcie o kontrastujących obserwacjach i o tym, jak teleskopy uzupełniają się nawzajem, badając różne naukowe aspekty chmur. przezwisko Filary stworzenia Wynika to z faktu, że wewnątrz tych chmur tworzą się gwiazdy. Wizualna wycieczka przedstawia różne etapy powstawania gwiazd, w tym: ProtogwiazdaProtogwiazda Umieszczone na szczycie centralnej kolumny dżety dipolowe pochodzą z niewidzialnej formującej się gwiazdy na górze lewej kolumny i nowonarodzonej gwiazdy pośrodku lewej kolumny ».

READ  Zimowe życzenia w Pokémon Go: którą ścieżkę wybrać?