Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Największy od 125 lat” jest w stanie „zabić planetę”: dwie asteroidy „pasną” Ziemię w niecałe 48 godzin

„Największy od 125 lat” jest w stanie „zabić planetę”: dwie asteroidy „pasną” Ziemię w niecałe 48 godzin

Ich nazwy: 2011UL21 i 2024MK.

region Ter Przez najbliższe godziny będzie to scena niezwykłych występów.

Właściwie dwa Asteroidy Będzie „pasał” naszą planetę w krótkich odstępach czasu. Okazuje się jednak, że jeśli jednym uda się zniszczyć całe miasto, to drugie może unicestwić całą naszą cywilizację. Nie panikuj jednak: żaden z nich nie jest w stanie dotknąć powierzchni ziemi, Według „New York Timesa”..

„Wielkość Mount Everestu”

Większy z nich powinien „minąć” w najbliższy czwartek. Rozmiar 2011UL21 „Wielkość Mount Everestu” Według „Daily Mail”.Jego średnica wynosi około 2,3 km. Jego prędkość sięga 93 000 km/h. W najbliższej odległości odległość dzieląca go od Ziemi wyniesie niecałe 5 milionów kilometrów. Co by to dało? „Jedna z największych skał kosmicznych, jakie zbliżyły się do naszej planety od 125 lat”., Według lifescience.com.

Natomiast mniejsza przeleci w sobotni poranek w znacznie bliższej odległości: 290 000 kilometrów od powierzchni Ziemi, czyli 75% odległości Ziemi od Księżyca. Zatem przy dobrych warunkach 2024MK będzie w stanie zobaczyć obiekt o długości od 120 do 240 metrów za pomocą dobrej lornetki. Co nie jest dane, biorąc pod uwagę prognozę pogody.

READ  Młody gracz Pokémon Go zaskakuje społeczność swoją pomysłowością