Historyczne zwycięstwo w WTA »Przesłanie gospodarcze i polityczne PACA

Łatwy do drukowania, PDF i e-mail

Po poważnej kontuzji prawej stopy na początku roku, Caroline Garcia dokonała wyjątkowego powrotu do gry. Powrót urzeczywistnia się wielkim zwycięstwem na Mistrzostwach WTA 2022.

7 listopada francuska tenisistka odniosła, jak się wydaje, najważniejsze zwycięstwo w jej karierze. Rzeczywiście, mecz finałowy turnieju WTA (Women’s Tennis Association) Masters zakończył się zwycięstwem Caroline Garcii w dwóch setach (7-6, 6-4) nad Białorusinką Ariną Sabalenką. W wieku 29 lat Caroline Garcia została drugą Francuzką, która wygrała ten turniej, 17 lat po tym, jak Aime Mauresmo pokonała rodaczkę Marie Pierce w Los Angeles. Po raz kolejny o powstaniu tego wybitnego wojownika.

Nowy punkt zwrotny w jego karierze

W tym roku Caroline Garcia wysłała zaproszenie do Masters w ostatniej chwili, po ratującym życie lecie, które rozpoczęło się od podwójnego tytułu Rolanda Garrosa u boku Kristiny Mladenovic. Ostatecznie, między połową czerwca a połową września, Lyonnaise odniósł 31 zwycięstw w grze pojedynczej w 36 rozegranych meczach i zdobył mniej niż trzy tytuły: Mistrzostwa WTA w Bad Homburg, Warsaw Open – pokonując Polkę nr 1 na świecie Igę Świątek – oraz turniej stowarzyszeniowy Profesjonalni tenisiści z Cincinnati.

Następnie Caroline Garcia zagrała swój pierwszy półfinał Wielkiego Szlema na US Open, który odbył się we wrześniu. Po imponującej fizycznej i psychicznej dominacji w poprzednich meczach ostatecznie przegrała w dwóch setach z Anasem Jaberem z Tunezji (1-6, 3-6).

Tak więc ten nowy tytuł stanowi prawdziwy punkt zwrotny w jej karierze Caroline García: zakończenie wspaniałego sezonu powrotu po 4 latach naznaczonych wzlotami i upadkami w tenisie i fizyczności. Na koniec 2021 roku zajmowała dopiero 74. miejsce w światowych rankingach, a dzięki temu zwycięstwu awansowała na czwarte miejsce w świecie, co jest jej najlepszym rankingiem, do którego dotarła w 2017 roku. Obiecujący koniec sezonu dla zawodniczki kto na pewno się zgodzi Witryny zakładów sportowych od przyszłego roku.

READ  Polska wódka: dusza jakości

Droga pełna pułapek

Pomimo doskonałego sezonu letniego, ciągłe napięcia z trenerem Bertrandem Perretem pchnęły go do tego zakończyć ich współpracę Zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem studiów magisterskich. W rezultacie Garcia nie zbliżył się do ostatniego wydarzenia roku w najlepszych okolicznościach.

Wreszcie w towarzystwie ojca, który wciąż podążał za nią jako menedżer, oraz argentyńskiego trenera Juana Pablo Guzmána, była w stanie odzyskać stery swojej kariery i wygrać w Fort Worth 7 listopada. Po mocnym pierwszym meczu z Amerykanką Coco Gauff Francuzka została pokonana przez Igę Świątek. Ta ostatnia została jednak ostatecznie wyeliminowana w półfinale przez Arynę Sabalenkę. Na tym samym korcie Garcia rozegrał niemal perfekcyjny mecz z Greczynką Marią Sakkari, nie zdradzając oznak zmęczenia, mimo trwającej blisko dwie godziny i 30 minut walki, która otworzyła drzwi do finału.

Niezależnie od przeciwności, Caroline Garcia zawsze wykazywała niezachwianą wolę. Jego gra, którą określa się mianem „agresywnej”, może być prawdziwym zastawem na przyszłość. A jeśli ryzyko generuje kilka brakujących punktów, prowadzi również do wielu zwycięskich ruchów, gdy obecna jest pewność siebie. Jej brutalny serwis jest również kluczem do jej sukcesu, ponieważ w tym roku zdobyła 394 asy, co czyni ją najgorętszym „wyzwalaczem” na torze kobiet w tym sezonie.

na drodze konsekracji

Karolina dzisiaj Garcia W końcu wydaje się, że pokazuje pełny zakres swoich zdolności sportowych i umysłowych. Czy to zapewni mu powrót na szczyt dzięki wygranej u siebie na Roland Garros w 2023 roku? Tylko tego dla niego chcemy!