Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ukraina.  Sable-sur-Sarthe: Dlaczego wybierani urzędnicy i wolontariusze wyjeżdżają do krajów ogarniętych wojną?

Ukraina. Sable-sur-Sarthe: Dlaczego wybierani urzędnicy i wolontariusze wyjeżdżają do krajów ogarniętych wojną?

Wolontariusze i wybrani urzędnicy wspólnoty gminnej kraju sabolskiego (Sarthe) wyruszą na Ukrainę we wtorek 29 listopada 2022 r. © Les Nouvelles de Sablé

Zaangażowany od początku Wojna na Ukrainiebyły prezes firmy transportowej wyprzedaże Z Sable sur SartheJerome Hervey, teraz chce zrobić kolejny krok.

po wysłaniu Darowizny i otrzymać uchodźcy Transportowany przy użyciu ciężkich pojazdów towarowych jego firmy, nowa przejażdżka jest w toku.

W towarzystwie ochotników i czterech wybieralnych urzędników z gmin Kraju Sabolskiego wyruszy do miasta Drohobycz w Ukraina wtorek, 29 listopada 2022 r., aby powrócić w następny piątek.

Ta licząca 76 000 mieszkańców gmina położona jest niedaleko granicy z Polską. Dzieli ją około 80 km Grupa.

Cel tej podróży? Wyjdź na spotkanie z ludnością i pracuj nad stworzeniem partnerstwa z CDC. W sumie byłoby ich dziesięciu, żeby pojechać do miasta.

pragnienie bycia udzielonym

mieszkańcy Drobicia Sable sur Sarthe Okazja, by to usłyszeć, nadarzyła się pod koniec czerwca, kiedy na ich cześć zorganizowano przyjęcie powitalne rodziny uchodźców Na terytorium Kodeksu Postępowania.

Przy mikrofonie Aleksandr Miszyn, były polityk ukraiński pochodzący z tego miasta, wyraził chęć bliźniaczej współpracy obu regionów. Trwają czynności.

Filmy: Obecnie w Actu
Uchodźcy Ukraina Sable Sarthe
Alexander Mysyshyne (z prawej) współpracował z firmą Salesky przy organizacji dostaw darowizn. © Zdjęcie pliku / Les Nouvelles de Sable

Jak powstał link?

„Wszystko zaczęło się od emocji, kiedy złapałem się przed telewizorem wojna Deklarują się, mówi Jerome Hervé. Na początku uruchomiliśmy tzw Wezwanie do darowizn na mnie pełne wyżywienie. Następnie zbudowano sieć.

Za pośrednictwem stowarzyszenia „Vrai Ségur de la Santé” dyrektor generalny skontaktował się z mieszkającą tam Mariną Ukraina przez 20 lat.

Wspólnie powiedzieliśmy, że musimy coś zrobić.

Jerome Hervey, były dyrektor generalny Salesky

Kontaktuje go z Aleksandrem, jej byłym mężem. Miasto, z którego pochodzi, stanowi bazę wypadową co umożliwia jego przenoszenie Darowiznyale także pomoc uchodźcom.

READ  Badania rynku oprogramowania do automatyzacji przepływu pracy dla przedsiębiorstw z pełną segmentacją branżową i kluczowymi trendami w latach 2021-2028 | IBM, Salesforce, ZOHO, bpm'online, KiSSFLOW, Nintex

Na terytorium państwa sabolskiego przyjęto 57 Ukraińców.

„Alexander bardzo nas wspierał podczas przyczep kempingowych. Tak powstała więź.”

„Myśląc o okresie powojennym”

Więc ten zbliżający się lot jest naciągany czynności już wykonane. „Nie chcieliśmy dłużej czekać z jej organizacją, właśnie dlatego, że chcieliśmy wysłać mocną wiadomość” – potwierdza Pierre Paterne, wybrany na CdC.

Na miejscu wolontariusze zamierzają spotkać się z lokalnymi osobistościami na płaszczyźnie gospodarczej, środowiskowej, kulturalnej czy sportowej.

„Wszystko jest możliwe. Dlaczego nie nawiązać współpracy z klubami saboliańskimi”, sugeruje Jerome Hervé, który sam planuje po wojnie. Będą również wchodzić w interakcje z mieszkańcami podczas ich wizyt w ośrodkach dla uchodźców.

Równolegle trzy przewody wyprzedaże Zostanie zapakowany w celu wysłania sprzętu medycznego, żywności i produktów dla dzieci. Przetransportowanych zostanie 26 ton wody. Konwoje zostaną rozładowane w środę rano w Drogobycu.

W sumie spakowano 12 ciężarówek i dostarczono 250 ton sprzętu i towarów z całej Francji. Początkowo kierowcy wyruszyli na przygodę, kierując się w stronę polskiej granicy, nie do końca wiedząc, co się wydarzy.

Jerome Hervey, były dyrektor generalny Salesky

stowarzyszenie w stworzeniu

Zaangażowanie Jerome’a ​​Hervé nie kończy się na tym, ponieważ obecnie pracuje utworzenie stowarzyszenia humanitarnego Zostanie ochrzczony „Toimaya”, co w języku księżycowym oznacza „nadzieję”.

Jego pragnieniem jest stworzenie solidnej struktury w celu zebrania środków, które można wykorzystać na pomoc ofiarom.

Ukraina nie należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, co oznacza, że ​​kraj ten nie korzysta ze sponsoringu.

Ale jego stowarzyszenie będzie miało na celu nie tylko pomoc Ukraina. „W przygotowaniu są inne kwestie” – podsumowuje były dyrektor generalny.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wiedz, że możesz podążać za Les Nouvelles de Sable w kosmos Aktualności . Jednym kliknięciem i po rejestracji znajdziesz wszystkie aktualności z Twoich ulubionych miast i marek.

READ  Globalna analiza rynku odtłuszczonego mleka w proszku, dynamika wzrostu i prognoza do 2031 r.