Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Héraultais Profiles Systèmes inwestuje 13,5 miliona euro w swoje obiekty przemysłowe

To ważna inwestycja przemysłowa w Herault. Profiles Systèmes, specjalista w zakresie profili aluminiowych i akcesoriów dla sektora budowlanego, ogłosił 1 października nową fazę inwestycji o wartości 13,5 mln euro na terenie Baillargues (na wschód od Montpellier). Jest to kolejna pierwsza transza w wysokości 8 milionów euro uruchomiona pod koniec 2018 r., która została wykorzystana na budowę nowego budynku o powierzchni 5 000 metrów kwadratowych i zainstalowanie nowej pionowej linii do malowania, która została uruchomiona w lutym 2020 r. i stworzyła czterdzieści dodatkowych miejsc pracy (z 400 pracowników).

Ta nowa inwestycja zostanie poświęcona na rozbudowę budynku przemysłowego do dodatkowych 5000 metrów kwadratowych, zwiększając całkowitą powierzchnię do ponad 53 000 metrów kwadratowych, a także na instalację kolejnej prasy do wyciskania profili aluminiowych. „Łącznie około 22 mln euro zostanie zainwestowanych w ciągu trzech lat, aby wesprzeć rozwój systemów profili, co ma na celu zwiększenie ich wolumenu o 25% do 2021 roku. Wzrost ten jest spowodowany dynamicznym rynkiem poprawy warunków mieszkaniowych po pandemii i coraz większe wykorzystanie materiałów aluminiowych w budownictwie architektonicznym, ze względu na wszystkie atrybuty środowiskowe, w tym niekończący się recykling” – mówi firma.

Sześćdziesiąt kreatywnych miejsc pracy

Inwestycje te pozwalają na zwiększenie wszystkich możliwości produkcyjnych w zakresie wytłaczania i lakierowania profili dla swoich asortymentów przeznaczonych na rynek mieszkaniowy i usługowy (okna, okna przesuwne, balkony, pergole, elewacje, kabiny…), podnosząc satysfakcję klientów i tworząc więcej niż sześćdziesiąt dodatkowych miejsc pracy.

Profiles Systèmes czerpie korzyści z francuskiej marki produkcyjnej od 2013 r. i jest członkiem francuskiego Fab od 2017 r. Ta inwestycja w najnowsze generacje narzędzi produkcyjnych poprawi niskoemisyjność jej profili aluminiowych (należy zauważyć, że Profiles Systèmes jest zadowolone z Podejście Alu+C).

Firma z siedzibą w Herault, wyróżniająca się na tle konkurencji designem produktów i dynamiczną polityką innowacji, w 2021 roku otrzymała kilka certyfikatów: Jakość ISO 9001, Bezpieczeństwo ISO 45001 i Środowisko ISO 14001. Ostatnio Cradle to Cradle ® – C2C – Bronze , do zestawów okiennych i drzwi przesuwnych oraz ścian osłonowych. Certyfikacja ta weryfikuje wpływ produktów na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

READ  komp. Grupa Auchan doświadczyła gwałtownego spadku w pierwszej połowie 2021 r.

Założona w 1984 roku w Belgii, gdzie firma ma swoją siedzibę, dziś Corialis jest jednym z wiodących europejskich producentów profili aluminiowych sprzedawanych instalatorom okien, drzwi, balkonów i ścian osłonowych, małych i średnich rozmiarów, na nowych rynkach budowlanych i remontowych. Z obrotem 600 milionów euro w 2020 roku i 2700 pracownikami rozmieszczonymi w ośmiu zakładach produkcyjnych (Belgia, Francja, Portugalia, Polska, Wielka Brytania, RPA, Serbia i Reunion), grupa korzysta z „międzynarodowych wpływów”. Firma Profiles Systèmes została założona przez obecnego prezesa Christophe’a Deret. Jej dyrektorem zarządzającym jest Aymeric Reinert.
Hubert Villas

Na zdjęciu: zakład Profil Systèmes w Baillargues zostanie powiększony o nowy budynek o powierzchni 5000 metrów kwadratowych. Kredyt: Systemy profili.