Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Haute-Savoie: Fabryka przeniesiona do Polski, bezrobotni w Wigilię

Był zimny deszcz. Uderzenia młotem w personel lotny. Ich fabryka, zlokalizowana w Saint-Jeoire-en-Faucigny (Haute-Savoie), mówi, że zamknie swoje drzwi i zwolni 40 pracowników. Francja 3 Owernia-Rodan-Alpy. Najgorsze jest to, że będą bez pracy w Wigilię 23 grudnia. Amerykańscy właściciele tej fabryki, która specjalizuje się w produkcji kolorowych cząstek plastiku, faktycznie przeniosą produkcję do Polski.

„Wszystkie światła są zielone”, powiedziała Ann-Lis Rabos, kierownik laboratorium fabryki. „Szok” i „nieporozumienie” to, jego zdaniem, raportowanie przez kierownictwo „pozytywnych statystyk” za „lata”. A jeśli czterech właścicieli jest w fabryce od 70 lat, to za każdym razem doceniana jest efektywność personelu.

>> Czytaj więcej – General Electric (GE) Belfort wykorzysta kryzys do „przyspieszenia relokacji”.

15% zlewni działa

Ale tym razem administracja USA najwyraźniej zaoferowała wyższe zyski niż standard wiedzy. Grupa uznała, że ​​zakład w Saint-Jeoire-en-Faucigny nie był wystarczająco dochodowy, ponieważ w Europie było pięć fabryk. Katastrofa dla burmistrza miasta, który obawiał się szeregu reakcji: „Utracono 40 bezpośrednich miejsc pracy i zaginęło 40 miejsc pracy, dostawców, podwykonawców. Odpowiada to 15% miejsc pracy w naszym wiejskim łóżku.”, Zaprzeczono Antoniego Walentego.

Skontaktowali się nasi koledzy z Francja3Administracja odmówiła komentarza. Decyzja to „katastrofa ekonomiczna” dla burmistrza, który podnosi również kwestię kosztów środowiskowych. Boi się jałowej lub opuszczonej przestrzeni i stawia na stole kwestię nieczystości miejsca.

READ  Francja w grupie Polska na mundialu 2023