Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce Marine Le Pen wciąż oczekuje koalicji nacjonalistów w Europie – wyzwolenie

Szukam przyjaciół

Artykuł jest zarezerwowany dla prenumeratorów

Le Pen-Zemmour: wiodący kandydat na prezydentaDokument

Kandydat na Zjazd Narodowy udał się w piątek i sobotę do Warszawy, aby współpracować z piętnastoma partiami europejskimi w celu utworzenia nowej grupy nacjonalistycznej w Parlamencie Europejskim. Projekt, który nigdy nie ujrzał światła dziennego.

Zbieg kalendarzy czasami dobrze porządkuje. W ten weekend we Francji scena polityczna całkowicie się skończyła Nominacja Valérie Pécresse na kandydatkę Les Républicains, sobota oraz spotkania Erica Zemmora i Jean-Luca Mன்சlenchona W niedzielę Marine Le Pen odpowiednio zareagowała na zaproszenie polskiego premiera Mateusza Morawieckiego do Warszawy. Szansa na zostanie wiodącym kandydatem po Węgrzech w październiku, z mnóstwem czarnych sedanów, migającymi światłami i wyjącymi syrenami, znów będzie dostępna jako prawdziwa głowa państwa.

W piątki i soboty Le Pen znalazł się z około piętnastoma skrajnie prawicowymi (i skrajnie prawicowymi) partiami i starał się przyspieszyć tworzenie najbardziej pomysłowej grupy nacjonalistycznej w Parlamencie Europejskim. Ambicja, na dłuższą metę, musi być ustalona Nie mniej niż druga siła polityczna firmy, grupy Tożsamość i Demokracja (w tym Liga Włoska kierowana przez ID, RN i Matteo Salvini) oraz Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR, łącząc tam, gdzie widzimy esse …

READ  Prawicowy rząd rzuca wyzwanie pro