Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Harry opuszcza Wielką Brytanię już po 24 godzinach

Harry opuszcza Wielką Brytanię już po 24 godzinach

Harry opuszcza Wielką Brytanię już po 24 godzinach

Książę Harry, który przybył do Wielkiej Brytanii we wtorkowe popołudnie, aby odwiedzić ojca po ogłoszeniu, że zdiagnozowano u niego raka, był widziany na lotnisku Heathrow, gdy wracał do Stanów Zjednoczonych. Według tego, co donosiło wiele brytyjskich mediów. Najmłodszy syn króla przebywał w Wielkiej Brytanii zaledwie 24 godziny

Karol III będzie nadal rozmawiał z premierem

Downing Street poinformowało w środę, 7 lutego, że król Karol III będzie odbywał cotygodniowe telefoniczne spotkanie z premierem Rishi Sunakiem.

Rzecznik Rishi Sunaka powiedział: „Nie mamy zwyczaju komentowania rozmów premiera z królem, ale w tej konkretnej sprawie uzgodniliśmy z Pałacem, że będą rozmawiać telefonicznie”.

Dziś rano Rishi Sunak potwierdził także swoje poparcie dla króla w Izbie Gmin. Dodał: „Życzę Jego Królewskiej Mości szybkiego powrotu do zdrowia i nie mogę się doczekać wznowienia swoich obowiązków publicznych w odpowiednim czasie”.

Rodzina królewska przekazuje profilaktyczne przesłanie od stowarzyszenia walczącego z rakiem

Na X, dawniej Twitterze, na oficjalnym koncie brytyjskiej rodziny królewskiej pojawił się komunikat o profilaktyce nowotworów, opublikowany przez Macmillan Cancer Support.

„Mamy nadzieję, że dzieląc się publicznie swoją diagnozą, Jego Wysokość zachęci innych do szukania pomocy, jeśli obawiają się raka” – napisano w swoim poście stowarzyszenie.

Stowarzyszenie kontynuuje: „Jeśli masz jakiekolwiek potencjalne objawy przedmiotowe lub podmiotowe, które Cię niepokoją, porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym, aby je sprawdził”.

Jaki jest program księcia Williama na tę środę?

W środę książę Walii zaczął wznawiać swoje królewskie obowiązki. Książę Cambridge został dziś rano zauważony w zamku Windsor na przyjęciu przebieralni.

W środę wieczorem książę William ma także wziąć udział w imprezie charytatywnej w Londynie na rzecz London Air Ambulance Association. Więcej szczegółów znajdziesz w naszym artykule.

READ  Uczestniczka „Ślubu od pierwszego wejrzenia” została napadnięta tuż przed ślubem

Książę William będzie gościł w Windsorze podczas inwestytury

Książę William, który w środę wznawia swoje pierwsze królewskie zaręczyny od czasu, gdy jego żona Kate trafiła do szpitala, a król Karol zachorował na raka, został sfotografowany w zamku Windsor.

Według „The Guardian” książę Cambridge poprowadził tam inwestyturę, podczas której musiał ubrać się dla ponad pięćdziesięciu osób. BBC.

Spotkanie księcia Harry'ego i Karola III jest dziś na pierwszych stronach każdej brytyjskiej prasy

Daily Telegraph, The Guardian, The Daily Express, The Daily Mail, The Metro, a nawet The Sun: gazety w całym kanale La Manche nadal poświęcają swoje pierwsze strony rodzinie królewskiej. Po tym jak wczoraj ogłoszono, że u króla zdiagnozowano raka, dzisiaj postanowiono podkreślić ponowne spotkanie księcia Harry'ego i jego ojca.

W środę, 7 lutego 2024 r., pierwsze strony brytyjskiej prasy poświęcone były spotkaniu księcia Harry'ego z królem Karolem III © Zrzuty ekranu

William wraca na światło dzienne

Książę William, następca tronu brytyjskiego, wraca dziś do publicznych występów królewskich po przerwie na opiekę nad wracającą do zdrowia żoną Kate.

Książę Walii (41 l.) cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż poprowadzi ceremonię dekoracji na zamku Windsor, a następnie wieczorem weźmie udział w koncercie charytatywnym w Londynie na rzecz London Air Ambulance – wynika z opublikowanych informacji pod pałacem w poniedziałek, zaledwie kilka godzin przed ogłoszeniem choroby króla.

William zawiesił w ostatnich tygodniach swoją oficjalną działalność ze względu na operację, jaką przeszła jego żona, a także w celu opieki nad trójką małych dzieci: Georgem, Charlotte i Louisem.

Król Karol III wycofał się, a książę William wznowił swoje oficjalne obowiązki

Witam wszystkich i zapraszam do transmisji na żywo poświęconej śledzeniu wiadomości o rodzinie królewskiej.

Pałac Buckingham wskazał, że przedwczoraj Karol III rozpoczął leczenie z powodu nieokreślonego rodzaju nowotworu i nawet jeśli będzie kontynuował część swoich obowiązków administracyjnych, będzie nieobecny w życiu publicznym na czas nieokreślony.

READ  Quinté +: PRIX D'AMERIQUE ZETURF - PRIX DE PARIS - Maraton - Paryż - Vincennes - 27.02.2022: biegacze, prognozy i wyniki na wideo

Ponieważ czeka go los, gdy zastąpi ojca, William, którego oficjalne wystąpienia uważnie śledzą brytyjskie media, znajdzie się w jeszcze większym centrum uwagi.