Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wideo – „W głowie Putina”: polski film, który rozzłości Kreml

Polski film przedstawiający życie Władimira Putina od jego dzieciństwa do niesprowokowanej inwazji na Ukrainę.
Wykorzystując sztuczną inteligencję pokazuje widzom niepokojący obraz kremlowskiego gospodarza.

„Mój film to anatomia ludzkiej psychiki Władimir Putin „I rosyjski duch”. Tak swój najnowszy film opisał Patrick Vega, jeden z najsłynniejszych reżyserów współczesnego polskiego kina. To powinno zrobić duży plusk. Zatytułowany „W umyśle Putina” śledzi życie rosyjskiego prezydenta od jego dzieciństwa… aż do śmierci.

„Nasz film to bezprecedensowa biografia obejmująca 60 lat życia Putina. Film zaczyna się, gdy Putin miał 10 lat, a następnie śledzi jego karierę polityczną. Jest kroniką konfliktu zbrojnego w Czeczenii, ataków terrorystycznych na moskiewski teatr i w Biesłanie, a także a także najtragiczniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce.” Na Ukrainie, m.in. w Buczy, Irbinie i Mariupolu.” Patrick Vega powiedział prasie.

„Cały świat chciałby widzieć Putina martwego”.

Aby dotrzeć do szerszej publiczności, reżyser zdecydował się nakręcić swój film w języku angielskim. Aby sprawić więcej kłopotów, producenci zastosowali deepfakes. Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji na twarzy aktora pojawia się wizerunek Władimira Putina. „To było trudne, bo oczywiście nie mogliśmy sprowadzić Putina do naszego studia i wyszkolić sztucznej inteligencji, aby go doskonale naśladowała. A dokumenty Kremla nie wystarczyły, aby naśladować postać z kinową dokładnością. Na szczęście po ośmiu miesiącach prób , ponieśliśmy sukces.” Szczegółowo polski reżyser.

  • Przeczytaj także

    Putin podziwia jego film: „Rosyjski Rambo”, który jest gotowy walczyć za Ukrainę

Zwiastun, pokazywany prywatnie na American Film Market w Santa Monica, pokazuje, że Władimir Putin jest daleki od wizerunku kultywowanego przez Kreml. Tu nie chodzi o wysportowanego czy silnego mężczyznę, ale raczej o pacjenta na szpitalnym łóżku leczącego się z powodu choroby. Albo jako przywódca mafii szantażujący swojego poprzednika, Borysa Jelcyna. Film, który na ekranach ma pojawić się wiosną, kończy się śmiercią lidera. Stronniczość przyjęta przez reżysera: „Spoglądał w przyszłość, pokazując śmierć Putina. „To właśnie chciałby zobaczyć cały wolny świat”.