Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Grupa VELUX zacieśnia globalne partnerstwo z Schneider Electric, aby przyspieszyć swoje ambicje bycia neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla przez całe życie.

  • Rozszerzając partnerstwo z Schneider Electric, Grupa VELUX chce przyspieszyć swoją strategię osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030* i dożywotniej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w 2041 r., aby uczcić stulecie swojego istnienia*
  • Oprócz doradztwa w zakresie zakupu 100% energii odnawialnej, Schneider Electric przedstawi teraz globalny biznesplan neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla dla każdego z zakładów produkcyjnych Grupy VELUX, a także systemy do analizy i pomiaru zużycia energii.
  • To nowe partnerstwo odzwierciedla zobowiązanie VELUX do szybkiego i innowacyjnego działania w celu sprostania wyzwaniom kryzysu klimatycznego.

Ruel Malmaison (Francja), wrzesieńOdnośnie 21 2021 – ten GRUPA VELUX, czołowego światowego producenta okien dachowych, oraz Schneider ElectricLider cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji ogłosił dziś podpisanie nowej rozszerzonej umowy, której celem jest umożliwienie Grupie VELUX osiągnięcia celu, jakim jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku i przyspieszenie jej ambicji Neutralność węglowa na całe życie Aby odpowiedzieć na rosnącą potrzebę proaktywnego działania w obliczu zmian klimatycznych.

To partnerstwo jest kontynuacją partnerstwa, które było Reklama Na początku tego roku Schneider Electric planuje pomóc VELUX w pozyskiwaniu 100% energii odnawialnej do 2023 roku, aby grupa mogła dotrzeć RE100. cel. Zgodnie z warunkami nowej umowy, Schneider Electric opracuje globalny biznesplan neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla dla każdego z zakładów produkcyjnych Grupy VELUX, aby zmniejszyć zużycie energii i stopniowo budować możliwości dostaw energii odnawialnej.

« My, przedsiębiorstwa, rządy i społeczeństwa, musimy działać wspólnie i szybko, aby rozwiązać kryzys klimatyczny i zmniejszyć emisje dwutlenku węgla”. Andre Dutt, wiceprezes regionu Europy Południowej, VELUX, powiedział. “Grupa VELUX podjęła decyzję o zwiększeniu budżetu na klimat, aby rozwijać strategię klimatyczną i ambicje, aby stać się priorytetem. Wybraliśmy firmę Schneider Electric jako partnera do wspierania nas, ponieważ podzielamy wspólne wartości i ponieważ Schneider ma możliwości, aby pomóc nam się rozwijać i wdrożyć przyspieszony program.To partnerstwo zapewni nam szybsze działanie.”

Ta rozszerzona współpraca pozwoli Grupie VELUX realizować swoje ambicje, aby do roku 2030* stać się w 100% neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla (zakresy 1 i 2), czyli o kilkadziesiąt lat przed wieloma innymi firmami, i osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla na całe życie. * Do setnej rocznicy powstania grupy, w 2041 r. Wybierając to innowacyjne podejście, grupa zobowiązuje się do uchwycenia ekwiwalentu jej historycznego śladu węglowego i zmniejszenia przyszłych emisji nawet poza zaleceniami naukowymi dotyczącymi ograniczenia globalnego wzrostu temperatury do 1,5°C, zgodnie z definicją w Porozumienie Paryskie. Dołączył również do organizacji pozarządowej WWF, aby realizować projekty zalesiania na całym świecie. Grupa VELUX pracuje również nad zmniejszeniem o połowę emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości (Zakres 3) do 2030 roku.

READ  Jessica Thevenin i Tibo Garcia, rodzice Liwan, po raz pierwszy odsłaniają jej twarz

« To wielki zaszczyt być partnerem Grupy VELUX w rozwijaniu strategii osiągnięcia neutralności węglowej, ogłosił Philippe Diez, europejski partner w działalności Schneider Electric w zakresie zrównoważonego rozwoju. Przyspieszenie działań na rzecz klimatu ma kluczowe znaczenie, jeśli chcemy uniknąć najgorszych skutków globalnego ocieplenia. Wiemy, że dziś możliwe jest przestrzeganie progu ocieplenia o 1,5°C dzięki wdrożeniu sprawdzonych rozwiązań w zakresie dekarbonizacji, takich jak efektywne wykorzystanie zasobów oraz dostarczanie energii odnawialnej na miejscu, poza nim i poza nim. ten

Zakład Zamiast kredytów węglowych i kompensacji jakościowych. Gratulujemy Grupie VELUX za przyspieszenie jej ambicji w zakresie walki ze zmianami klimatu i działań na rzecz osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku.. »

Ta trzyletnia współpraca obejmuje wszystkie zakłady produkcyjne VELUX. Schneider Electric, która została uznana za najbardziej zrównoważoną firmę na świecie w 2021 r. przez Corporate Knights Global 100 w lutym, opracuje globalny program dekarbonizacji, który obejmie:

  • Ocena energetyczna wszystkich zakładów produkcyjnych Grupy VELUX w celu umożliwienia opracowania i wdrożenia planów biznesowych neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla;
  • Wspierać Program Doskonałości Energetycznej Grupy VELUX, zgodnie z normą ISO 50001, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej i rozwój możliwości wytwarzania na miejscu energii odnawialnej w celu dostaw energii elektrycznej i ogrzewania w celu stopniowego eliminowania stosowania paliw kopalnych;
  • Stwórz globalny system nadzoru z platformą EcoStruxure™ Doradca ds. zasobów firmy Schneider Electric do pomiaru i analizy zużycia energii.

Grupa VELUX przetestuje plany biznesowe neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla w dwóch najbardziej energochłonnych zakładach grupy, które odpowiadają za około 25% całkowitej energii zużywanej w działalności produkcyjnej VELUX: JTJ Sonneborn Industrie GmbH w Niemczech i NM Polska Sp. z oo w Polsce. Poczynione zostaną znaczne inwestycje w celu przekształcenia tych obiektów w źródła energii odnawialnej, poprzez zainstalowanie pomp ciepła wykorzystujących zieloną energię i wykorzystanie drewna odpadowego z certyfikowanych lasów (FSC/PEFC) produkowanego na miejscu. VELUX zainwestuje również w instalacje fotowoltaiczne w swoich zakładach i będzie nadal poprawiać efektywność energetyczną w tych zakładach poprzez ulepszanie systemów zasilania, procesów produkcyjnych i zarządzania energią.
* Emisje z działalności grupy VELUX (pasma 1 i 2)

READ  Fani: „Spider-Man” jest liderem na TF1 przed „Le Corniaud”, „Vice-Versa” jest czwarty na M6, Arte au Million, C8 en forme

O GRUPIE VELUX

od 80 lat, GRUPA VELUX Ma na celu poprawę środowiska życia dzięki dopływowi naturalnego światła i świeżego powietrza przez sufit.

Nasza linia produktów obejmuje różnorodne świetliki, rozwiązania dla dachów płaskich, kanały świetlne krajobrazowe oraz świetliki modułowe. Asortyment VELUX oferuje również szereg urządzeń do ochrony przed wysoką temperaturą, tworzeniem ciemności lub przesiewaniem światła, takich jak rolety, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, a także inteligentne sterowanie. Produkty te pomagają zapewnić zdrowe i zrównoważone środowisko wewnętrzne do życia, pracy i zabawy w najlepszych warunkach.
Jesteśmy obecni w ponad 40 krajach na całym świecie za pośrednictwem naszych spółek handlowych i zakładów produkcyjnych, zatrudniając około 11 500 osób.

GRUPA VELUX Należy do VKR Holding A/S, w całości należy do fundacji non-profit (LES FONDATIONS VELUX) i rodziny założyciela.
W 2020 roku VKR Holding osiągnął obroty w wysokości 3,04 mld euro, a FUNDACJE VELUX wsparły kilka projektów charytatywnych o wartości 142 mln euro.
We Francji około 900 pracowników jest podzielonych na 4 zakłady produkcyjne i firmę handlową.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź naszą stronę internetową www.velux.fr

O Schneider Electric

Powodem istnienia Schneidera jest Umożliwienie wszystkim pełnego wykorzystania energii i zasobów w celu pogodzenia postępu i zrównoważonego rozwoju Dla wszystkich. Nazywamy to ambicją: życie On jest zatrudnienie.

Naszą misją jest być Cyfrowy partner na rzecz zrównoważonego rozwoju i wydajności dla naszych klientów.

Napędzamy transformację cyfrową, integrując najbardziej zaawansowane technologie energetyczne i automatyki. Łączymy się z chmurą, produktami, systemami sterowania, oprogramowaniem i usługami przez cały cykl życia Twojej działalności w celu zintegrowanego zarządzania budynkami mieszkalnymi, budynkami stron trzecich, centrami danych, infrastrukturą i przemysłem.

my Większość globalnych firm lokalnych. Opowiadamy się za otwartymi standardami i razem wokół naszej misji łączymy ekosystem partnerów zjednoczonych naszymi wartościami. Odpowiedzialność i integracja.
www.se.com/fr

READ  Rihanna, jedna z najbogatszych muzyków świata, dołącza do klubu miliarderów

Podążaj za nami :


Łatwe drukowanie, PDF i e-mail