Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Granit Xhaka jest przykładem szwajcarskich ambicji

Granit Xhaka publicznie w przededniu euro w wywiadzie dla Keystone-ATS.

W ten sposób Balawi po raz pierwszy ujawnia przyczyny bankructwa Sankt Petersburga .. Runda 16. mistrzostw świata przegrała 1: 0 ze Szwecją trzy lata temu.

Walia, Włochy i Turcja będą Twoimi przeciwnikami w pierwszej rundzie Euro. Co cię inspiruje te trzy zespoły?

Granit Schaka: „Tak naprawdę nie błyszczeliśmy. Ta grupa jest oczywiście najtrudniejsza z grupą obejmującą Francję, Niemcy, Portugalię i Węgry. Turkom udało się odnowić swój skład, aby odzyskać pewien blask. Włochy to Włochy Ten zespół osiągnął imponujący rekord w ciągu ostatnich dwóch lat. Jeśli chodzi o Walię, nikt nie może zapomnieć wyścigu 2016, który doprowadził ich do półfinału.

Jakie są Twoje oczekiwania w stosunku do tego euro?

Nie chcę pokonać dżungli. Musimy zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w naszej grupie. Cokolwiek innego byłoby dla mnie wielkim rozczarowaniem.

Od Euro 2004 Szwajcaria brała udział w siedmiu z ośmiu finałów. Możesz nie być w stanie raz awansować do ćwierćfinału. Czego ci brakuje?

W 2014 roku przeciwko Argentynie, aw 2016 roku przeciwko Polsce, graliśmy głównie w 1/8 finału. Trzy lata temu w Rosji przegraliśmy ze Szwecją z oczywistego powodu: byliśmy psychicznie „martwi”. Różnice, jakie wywołał mecz z Serbią, pozostawiły po sobie wiele śladów. Nie byliśmy gotowi w D-Day.

Naprawdę ?

Niedawno obejrzałem tę 16. trasę koncertową na wideo. Byliśmy zupełnie płascy. Nie byliśmy wolni w naszych głowach. Nasz styl gry nie był właściwy. Po meczu z Serbią nasze kontakty są niejasne. Nie byliśmy w stanie wyjaśnić wszystkich tajemnic, które mogły wpłynąć na klimat zespołu. Na boisku przed szwedzką drużyną narodową poczułem wielki ciężar na ramieniu. Zapewniam cię, że to uczucie jest bardzo rzadkie.

Czy możesz nas zapewnić, że reprezentacja Szwajcarii już więcej nie wpadnie w takie pułapki?

READ  Odejście Gattuso: OM umawia się na spotkanie z byłym zawodnikiem Paris Saint-Germain

Staliśmy się bardziej dojrzali. Zespół też. Kadra zarządzająca istnieje od lat. Znamy się na pamięć. Atmosfera w zespole jest wyjątkowa. Myślę, że czas napisać historię. Teraz albo nigdy. Ale chcę, żebyśmy zawsze okazywali naszemu przeciwnikowi wielki szacunek.

Jesteś kapitanem Szwajcarii 2021. Czy nie sądzisz, że Harris Severovic coraz bardziej udowadnia, że ​​jest drugim prezesem tego zespołu?

Znam bramkarza od … zarania dziejów. Obaj byliśmy mistrzami świata do lat 17 w 2009 roku. Zawsze w niego wierzyłem. Nigdy w to nie wątpiłem. Zbliża się do euro po udanym sezonie na tej pozycji jako wicekról strzelców w mistrzostwach Portugalii. Teraz musimy zrobić wszystko, aby upewnić się, że nadal płynie na tej absolutnie pięknej fali. Chcemy, żeby strzelił gola na tym ostatnim etapie.

A ty? Jak się czujesz przed tym pierwszym ostatnim etapem w skórze kapitana?

’Czuję się bardzo dobrze. W pełni doceniam moje oczekiwania wobec tego euro. Chcę poprowadzić ten zespół do zwycięstwa i słuchać, a także być wzorem do naśladowania dla młodych ludzi. Jestem międzynarodowym od dziesięciu lat. Kiedy myślę o wszystkich zawodnikach, których znam w szatni tej drużyny, wmawiam sobie, że mam szczęście. Dzisiejsze noszenie tej zespołowej opaski napawa mnie dumą.

Masz wrażenie, że krytyka, na którą byłeś narażony przez dwa lata w Londynie, uczyniła cię silniejszym …

„Potrzeba mi dużo czasu, żeby z tego zrezygnować. Wiedzą o tym moi koledzy z drużyny i moi przeciwnicy. W swojej karierze nie byłem na ziemi zbyt długo. Zawsze wiedziałem, jak się obudzić.

/ ATS