Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Festiwal kina górskiego pod Tatrami!

Bycie trzymanym w środku 17. Festiwal Mocy Górskiej (24-27.06.2021) Jednym z głównych punktów tego wydarzenia jest 17. edycja Międzynarodowego Konkursu Filmowego. Głównym celem organizatorów konkursu jest prezentacja festiwalowej publiczności najlepszych filmów górskich. SzFG jest członkiem International Mountain Film Alliance, organizacji zrzeszającej największe i najbardziej prestiżowe festiwale filmów górskich na świecie.

17. Festiwal Mocy Górskiej

***

W ramach XVII edycji konkursu międzynarodowe jury przyzna następujące nagrody:

  • Nagroda główna – Nagroda główna
  • Nagroda w kategorii sport (ufundowana przez Polski Związek Alpinizmu)
  • Nagroda w kategorii Kultura (ufundowana przez CKSTiB w Gniewinie)
  • Nagroda w kategorii Przyroda (Nagroda dla Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego)
  • Nagroda Jury Młodych Filmowców (Młode Jury Zespołu Szkół Kanaryjskich w Zakopanem)
  • Nagroda dla najlepszego filmu polskiego (ufundowana przez Fundację Andrzeja Zawady, Polskie Himalaje)

Oprócz tradycyjnych drewnianych rzeźb górskich wykonanych przez Marcina Rosę, zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości od 2000 do 5000 zł. Odbędzie się również konkurs filmowy, którego zwycięzców ufundują Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Biblioteka Gniewno.

W tym roku organizatorzy zapraszają do obejrzenia maksymalnie 30 wyjątkowych kreacjiTo z pewnością na długo pozostanie w pamięci widzów. Uczestnicy wydarzenia wykonają spektakle z całego świata (Polska, Francja, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Hongkong, Nepal, Izrael, Norwegia, Szwajcaria, Rosja, Iran). Na premierze zostanie pokazanych 17 filmów. Będzie produkcja ze sznurków ekologicznych we współpracy z Krakowski Zielony Festiwal Filmowy.

Na stronie organizatora https://mocgor.pl/filmy-2021/ Możesz zobaczyć szczegółowe opisy filmów i zwiastunów, które biorą udział w konkursie produkcyjnym.

Informacja prasowa

READ  Złota Piłka prezentowana przez Estebana Ocona na pokładzie Alpine F1!