Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

gra w piłkę ręczną. Paris Saint-Germain przeciwko obrońcy tytułu Kiel w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Plakat wśród paryżan, którzy od 2016 roku tylko raz opuścili ostatni plac C1 w Kolonii, oraz „Keeler”, który pod koniec grudnia 2020 roku znalazł Lanxess Square, gospodarza Finałowej 4, jest jednym z najbardziej piękne ścieżki na koronację kontynentu po trzech trudnych sezonach.

Po trudnym początku sezonu europejskiego i trzech porażkach w czterech meczach Paris Saint-Germain odzyskał swoją skuteczność od połowy listopada, a zwłaszcza sukces, który odnieśli z trudem w Porto.

Te kilka tygodni szturmu były niezbędne dla paryżan, aby znaleźć mechanikę i optymalne wykorzystanie cech holenderskiego środkowego obrońcy Luke’a Stainesa, który przybył na początku listopada, aby zrekompensować kontuzję gwiazdy PSG Nicolasa Karapatic. W połowie października ofiara zerwania więzadła krzyżowego przedniego prawego kolana.

Francuski lider, który 11 kwietnia zdmuchnął 37 świec, kontynuuje kwalifikacje, ale pozostaje niedostępny dla szoku gigantów ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Sander Sajussen jest nieobecny

Paris Saint-Germain będzie miał tę przewagę, że w przyszłym tygodniu będzie gospodarzem rewanżu, z możliwością zagrania przed kibicami w Coubertin, gdzie spotkanie zaplanowano na 19 maja.

To oczywiście przewaga, ale nie gwarantuje to czwartego finału: w maju 2019 paryżanie kompletnie przegapili pierwszy mecz ćwierćfinału C1 w Polsce, przegrywając z Kielcami 10 bramkami. Nie zmniejszyli całkowicie tej luki w rewanżu w Cupertin i zostali wyeliminowani na finałowej czwórce drzwi, pierwszych od 2015 roku.

W środę Paryżanie będą musieli uniknąć umieszczenia na orbicie duńskiego bramkarza Niklasa Landena, jednego z najlepszych bramkarzy na świecie na stanowisku i architekta zwycięstwa Kilonii w Europie pięć miesięcy temu.

Inny kluczowy gracz w Kilonii, pomocnik Sander Sajossen, jest bardziej niż niepewny swojego powrotu do swojego byłego klubu, który grał przez trzy sezony w Paris Saint-Germain w latach 2017-2020.

Pojedynek z Mikelem Hansenem, Duńczykiem, który wrócił do Paris Saint-Germain, uważanego za najlepszego gracza na świecie przed Sagossenem, prawdopodobnie potrwa trochę dłużej.

READ  Obecny OM - OM przy zmniejszonym obciążeniu w Coupe de France!